Muusikauudised

Arvo Ratassepa mälestuskontsert

16. märtsil kell 15 toimub Hopneri majas koorijuhi, helilooja ja pedagoog Arvo Ratassepa 88. sünniaastapäevale pühendatud mälestuskontsert. Andrus Siimoni ja Igor Nikiforovi juhatusel esinevad Eesti Teaduste Akadeemia meeskoor ja naiskoor – koorid, mille astuaja ja peadirigent oli Arvo Ratassepp. Kavas on koorilooming eesti heliloojatelt Miina Härma, Piret Rips-Laul, Alo Ritsing, Uno Naissoo, Arvo Ratassepp, Aleksander Läte, Eduard Tubin, Pärt Uusberg, Aleksander Kunileid ja Gustav Ernesaks. Klaveril saadab Henn Eerik, kontserti juhib Voktoria Jagomägi. Lisaks antakse kontserdil üle ka A. Ratassepa mäelstusauhind.

Arvo Ratassepp (1926–1986) on õppinud koorijuhtimist Jüri Variste klassis nii Tallinna Muusikakoolis kui ka Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, õppides viimases ka kompositsiooni Mart Saare ja Villem Kapi juures. Ta on õpetanud koorijuhtimist Tallinna Muusikakoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, tuntumate õpilaste hulka kuuluvad Peeter Perens, Ene Üleoja, Vaike Uibopuu, Peeter Lilje, Jüri Rent, Andres Heinapuu, Aivar Leštšinski jt.   Arvo Ratassepp
Foto: Kalju Suur
Lisaks Eesti Teaduste Akadeemia meeskoorile ja naiskoorile tegutses ta dirigendina ka meeskooris Runo, Tallinna Kammerkooris ning oli Vabariiklike Koorijuhtide Segakoori asutaja ja dirigent. Arvo Ratassepp on loonud koorilaule sega- ja meeskoorile, millest mitmed on kõlanud ka laulupidudel. Samuti on ta uurinud korimuusika ja üldlaulupidude ajalugu ja kirjutanud artikleid.

Tagasi