Muusikauudised

Arvo Pärdi muusika eesti dirigentide juhatusel Saksamaal ja Šotimaal

Lähiajal kuuleb Pärdi muusikat Kristjan Järvi dirigeerimisel Kesk-Saksamaa Ringhäälingu Sümfooniaorkestri ja koori esituses ning Tõnu Kaljuste juhatusel Šoti Kammerorkestri ja Šoti Kammerorkestri Koori esituses.

Arvo Pärdi „L’abbé Agathon“ (2004/2008) naiskoorile ja keelpillidele tuleb ettekandele Kesk-Saksamaa Ringhäälingu Sümfooniaorkestri ja koori (MDR Sinfonieorchester, MDR Rundfunkchor) kontserdil 18. oktoobril Magdeburgi Johanneskirches ja 19. oktoobril Leipzigi Gewandhausis. Kontserdiprogrammis pealkirjaga „Mythos I“ on ka Veljo Tormise „Raua needmine“ segakoorile, tenorile, bassile ja šamaanitrummile ning Jean Sibeliuse vokaalsümfooniline teos „Kullervo“. Kontserte juhatab Kristjan Järvi. Kontserti on võimalik kuulata ka pühapäeval, 19. oktoobril kell 20.30 (Eesti aja järgi) raadiprogrammi MDR KLASSIK vahendusel.

Tõnu Kaljuste aga astub Šoti Kammerorkestri ja Šoti Kammerorkestri Koori ette 23. oktoobril Edinburghi Queen’s Hallis ja 24. oktoobril Glasgow City Hallsis, juhatades Arvo Pärdi orkestriteost „Cantus in Memory of Benjamin Britten“ ja kooriteost „Solfedžo“. Lisaks kõlab neil kontsertidel Kaljuste juhatusel Joseph Haydni Sümfoonia nr. 90 ja Harmoniemesse, viimases astub solistidekvartetis üles eesti metsosopran Helen Lepalaan.

Vaata ka:
MDR Sinfonieorchester
Scottish Chamber Orchestra

Tagasi