Muusikauudised

Artiumi sünnipäev ERSO-ga19. augustil tähistab Viimsi Artium oma 1. sünnipäeva. Tähtpäeva puhul täidab ERSO Viimsi Artiumi terveks päevaks muusikaga.

Kella 12st õhtutundideni on publikul võimalik Artiumi erinevates saalides kuulata ERSO erinevaid koosseise, alustades duodest ning lõpetades sümfooniakontserdiga. See on eriline võimalus kuulda pea kõiki orkestrante solisti ja kammermuusiku rollis. Kavas on nii kuldset klassikat kui ka haruldasi pärle, samuti muusikat lastele. Muuhulgas tuleb ettekandele Schönbergi „Kirgastunud öö“, Bachi „Goldbergi variatsioonid“, Räätsa klaverikvintett ja hulgaliselt teisi üllatusi.

Kell 19 algaval sümfooniakontserdil juhatab ERSO-t Kaspar Mänd, ettekandele tuleb Ralph Vaughan Williamsi avamäng „Herilased“, mis on loodud Aristophanese samanimelisele komöödiale. Noore soprani Annabel Soode soleerimisel kuuleb publik Benjamin Britteni „Illuminatsioone“. Kontserdi teises pooles kõlab aga Wolfgang Amadeus Mozarti igihaljas 35. sümfoonia.

Õhtu jätkub kell 20.30 Electro Swing stiilis sünnipäevapeoga. DJ-puldis on vinüülplaatidega helilooja Tõnu Kõrvits, kelle valikus on põhiliselt seitsme- ja kaheksakümnendate aastate parimad lood rocki ja popi klassikast, aga ka Eesti muusika.

Lisaks ERSO kammerkoosseisudele on publikul võimalus osa saada ka eksklusiivsest filmiprogrammist Artiumi blackbox-saalis, kus linastuvad dokumentaalfilmid Gustav Mahlerist.

Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis on avatud Eesti Kujurite Ühenduse näitus „Keerukuju“ ning toimuvad töötoad.

Lisainfo: Viimsi Artium

Tagasi