Muusikauudised

Ansambli Resonabilis kontsert "EESTI AEG - vanad fotod, uus muusika"Ansambel Resonabilis jätkab kontserdisarja ReVisioon IV – muusika ja fotograafia. Sarja viies kontsert toimub Okupatsioonide muuseumis 21. märtsil kell 19 ning kannab pealkirja "EESTI AEG – vanad fotod, uus muusika". Kontserdi kunstiline juht on Aare Tammesalu.

ReVisioon on 2006. aastal alguse saanud sari, mis ühendab visuaalset kunsti ja muusikat. 2011. aastal käivitunud ReVisioon IV puhul on muusika visuaalseks partneriks fotograafia. ReVisioon pole lihtsalt kontsert. See on muusika, mis on valitud nii, et see sobiks võimalikult kokku antud koha iseloomuliku õhkkonna, ideede ja akustiliste omapäradega. Selleks tehakse tihedalt koostööd kunstnikega, et valmiks orgaaniline terviklik teos, milles muusika ja fotokunst on täiesti samaväärsed osapooled. Kuulajad on vabad ringi liikuma, kuulama, vaatama, seisatama, uuesti vaatama ning võib-olla uuesti nägema ja teistmoodi kuulma. Muusika annab aega süvenemiseks nähtavasse ning visuaalne pool teeb eriliseks kuulamiskogemuse. Igaüks saab sobiva elamuse kujundada endale ise.

Ansambel Resonabilis on tuntust kogunud kui üks aktiivsemaid eesti nüüdismuusikat tellinud kammerkollektiive. Aastal 2012 pälvis Resonabilis Kultuurkapitali aastaauhinna sisuka kontserttegevuse ja Eesti uue heliloomingu kõrgetasemeline esitamise eest. Ansambel ise peab uudisloomingu esmaettekannetest veelgi tähtsamaks, et valminud teosed ei jääks riiulisse seisma, neid esitataks uuesti ja korduvalt, jõudes üha suurema interpretatsioonilise küpsuseni. Ansamblis Resonabilis mängivad: Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello).

Kavas:

Ardo Ran Varres „Force majeure“ (2012) tšellole ja elektroonikale
Tatjana Kozlova „Quicksilver“ (2012) tšellole ja elektroonikale
Kristjan Kõrver „Notae nr. 4“ (2004) soolokandlele
Eugene Birman „defixio2“ (2011) häälele, flöödile, kandlele ja tšellole
Tauno Aints „3film“ (2010) häälele, flöödile, kandlele ja tšellole

Kaastegev Tammo Sumera (helindus). 

Tagasi