Muusikauudised

Ansambel Una Corda esitleb oma uut albumit Voolujoon
 Una Corda. Foto: Kaupo Kikkas
Pühapäeval, 20. veebruaril kell 18 annab Kadrioru lossis sarja „Lossimuusika“ raames kontserdi ansambel Una Corda. Kontserdil pealkirjaga „Vaikuse labürindid“ on kaastegev ka tšellist Theodor Sink. Ettekandele tulevad eesti muusikast Raimo Kangro “Display IV: Tundmatu muusiku portree” op. 42 (Una Corda seades), Tõnu Kõrvitsa “Kolm laulu tšellole, kandlele, harfile ja klavessiinile”, Lauri Jõelehe “Chant Polyphonique” klavessiinile, Helena Tulve “... il neige” kandlele ja klavessiinile ning esiettekandena Liis Jürgensi uudisteos väikekandlele, klavessiinile ja klavikordile.

Samuti on kavas veel Pekka Jalkaneni ja Hugo Vasco Reisi teosed.

Lisaks esitleb Una Corda kontserdil oma uut äsjailmunud plaati „Voolujoon“. Tegemist on ansambli järjekorras teise albumiga, mis annab ühe võimaliku sissevaate ansambli mitmekülgsest tegevusest. Kõik plaadile valitud teosed on loodud unikaalse koosseisuga triole, välja arvatud Raimo Kangro „Display IV“, mis kõlab seades ja pärineb 1992. aastast. Plaadi nimi pärineb albumil esindatud Mirjami Tally samanimelisest teosest.

Teosed on salvestatud vahemikus 2009–2017, helirežii ja montaaži tegid Tanel Klesment, Aili Jõeleht ja Margo Kõlar, eessõna kirjutas Saale Kareda ja plaadi kujundasid Liis Jürgens ja Henry Griin. Plaadil kõlavad teosed Margo Kõlari „Kärestik“ (2012), Lauri Jõelehe „Cantus angelorum“ (2014), Mart Soo/Liis Jürgensi „Eemal tuli lähedal ehk kui WGT oleks mesilasi pidanud“ (2013), Elo Masingu „Kellamängutoos“ (2008), Liis Jürgensi „Stella maris/mere täht“ (2012), René Eespere „Tres sorores“ (2016), Mirjam Tally „Voolujoon“ ja Raimo Kangro „Dispaly IV: tundmatu muusiku protree“ op. 42.   

Ühtlasi kannab Una Corda kontsert alapealkirja „Una Corda 100”, kus kesksele kohale on seatud kandle- ja klavessiinimuusika, sest oma elu esimese juubelini on ansambli kaks liiget – Kristi Mühling ning Ene Nael. Lisaks kuulub Una Corda koosseisu Liis Jürgens.

Tagasi