Muusikauudised

Ansambel U: õpitubade sari Residentu:r

6. aprillil kl 18 jätkab ansambel U: Solarise galeriis avalike õpitubade sarjaga „Residentuu:r“, mille fookuses on sel korral muusikasalvestised.

Mida ja kuidas me kuulame? Kui salvestada muusikat ja soovida seda välja anda, siis mis kujul?

Ajal, mil CD-mängijad on muutumas harulduseks ning nutiseadmed meie esmane meedia, kas on võimalik luua uudne muusika taasesitamise vorm, mis kasutaks ära nutiseadme aju, pakuks igal korral erinevat kuulamiskogemust ning ehk ka seoks kuulajat aktiivsemalt kui pelgalt youtube'i lingile vajutamine?

Kui sarja esimene kohtumine oli pühendatud sissejuhatusele, kus Martin Elste (Berliin) ja Peeter Vähi tutvustasid ajaloolist aspekti ja oma kogemusi, siis nüüd on U: minemas esimese eksperimendi avamise ja kommenteerimise juurde – valminud on testimisjärgus veebirakendus, nö interaktiivne mikser, kus kasutaja saab ise kuulatava helipildi kokku seada, süsteem võimaldab ka juhuslikke ja etteprogrammeritud muutusi. U: on salvestanud testimiseks ja aruteluks katkendeid mitmetest teostest ning heliloojad Age Veeroos ja Elis Hallik kirjutanud või kohandanud oma muusikat sellise rakenduse tarbeks. Projekti on kaasatud ka teadlane ja kunstnik Taivo Lints. Ühtlasi tutvustab Elis Hallik ambivalentse, erinevaid lahendusi julgustava partituuri teemat.

Veebirakendus on kõigile katsetamiseks saadaval aadressil: https://uuu.ee/mixer/

Sari jätkub 24. aprillil Eesti Muusika Päevade raames, kui Scott Miller (USA) ja Taavi Kerikmäe tutvustavad oma vastavalminud interaktiivset albumit ning viimane kohtumine leiab aset 4. mail, kui Age Veeroos avab aja- ja koha aspekt salvestamisel ning U: jätkab järgnevate eksperimentidega mitmekihilisest salvestusest.

Vaata ka: www.uuu.ee

Tagasi