Muusikauudised

Ansambel U: esitleb käesoleval nädalal New Yorgis oma tehniliselt innovaatilisi nüüdismuusika teoseid

Ansambel U: annab käesoleval nädalal New Yorgis kontserdipaigas Spectrum kaks kontserti USA helilooja Scott L. Milleri albumi “RABA” esitluskontserdi raames. Lisaks kontsertidele teeb U: ettekande ning viib läbi töötoa Brooklyni kolledži konservatooriumis, kus tutvustab oma interaktiivse projekti “Publikuorkester” tehnilisi tagamaid, VR projekti tehnilist teostust ning annab lühiülevaate eesti muusikast.

Kontsertide kavas on U: virtuaalreaalsust, nüüdismuusikat ja siinseid looduspaiku ühendava projekti “Vaata enda ümber, vaata enda sisse” kaks esimest teost: Scott L. Milleri “Raba” ning Tatjana Kozlova-Johannes “Silent Witness”. Kavas on lisaks Milleri “Accretion”, mille esiettekanne toimus U: esituses 2015 aastal festivalil “Third Practice” Richmondis (Virginia, USA).

Scott L. Milleri “Raba” VR-versioon valmis 2017 aastal. 2015. aastal kirjutatud Milleri heliteos “Raba” on inspireeritud Marimetsa rabast ning eelmisel suvel filmiti üles visuaalne materjal samast rabast 360-kraadi videona (režissöör Rein Zobel). Antud teos on ka Milleri esitletava albumi nimiteos. Siinsel publikul on olnud võimalus näha “Raba” VR-versiooni juba kahel korral (U: Vana-aasta uue muusika kontsert, 2017 ja festival Baltoscandal, 2018) ja nüüd jõuab see ka USA publiku ette.

Maailma esiettekandele tuleb Tatjana Kozlova-Johannese teos “Silent Witness”, mille visuaalne materjal on filmitud Narvas (režissöör Rein Zobel).

Kontsertpaik Spectrum on New Yorgi üks väljapaistvamaid kontsertpaikasid innovaatilisele, ekprerimentaalsele ning avangardmuusikale, toetades seeläbi uuenduslikkust ning virtuoossust. Spectrumi programmist leiab 20. ja 21. sajandi muusikat, aga ka improvisatsiooniõhtuid, eksperimentaalset muusikat ning visuaalkunsti esitlusi.

Ansambel U: New Yorgis

Kolmapäev, 26.09.18, kell 13:00
Feirstein Cinema school facility
Brooklyn College, City University of New York
Ettekanne ja töötuba “Local Network and Smartphone Solutions for Audience Interactivity and Synchronization”

Reede, 28.09.18, kell 19:00 ja 20:30
Spectrum, New Tork
Kavas:
Scott Miller "Raba" (2015/17)
Tatjana Kozlova-Johannes "Silent Witness " (2018, maailma esiettekanne)
Scott Miller "Accretion" (2015)

U: virtuaalreaalsusprojekti valmimist toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital; U tegevusi New Yorgis toetab Kultuuriministeerium.

Ansambel U: koosneb kuuest muusikust -  Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Taavi Kerikmäe (klaver), Vambola Krigul (löökpillid) ja on Eesti uue muusika lipulaev. Lisaks ohtratele esinemistele Eestis on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul Saksamaal, Inglismaal, Rumeenias, USAs, Soomes, Hollandis, Leedus, Islandil, Brasiilias jm. 2016 aastal esines U: mainekal Veneetsia muusikabiennaalil. Ansambel asutati 2002 aastal Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannese poolt ning töötab ilma dirigendita.

Tagasi