Muusikauudised

Ansambel U: annab Prantsusmaal kolm kontserti


Ansambel U:
Foto: Laura Arum-Lääts
  Ansambel U: annab 16.–18. augustini kolm kontserti festivalil „Le Bruit de la Musique“. Kolme õhtu jooksul tulevad esitamisele mitmekülgsed kavad. 16. augustil kõlab Jüri Reinvere „The Minutes” (2015), Páll Ragnar Pállsoni „Lucidity” (2017), Tatjana Kozlova-Johannese „Nurgad” (2017), Vykintas Baltakase „Smokey Arnold” (2015) ning 18. augustil Thierry de Mey „Silence must be” (2002), Peter Ablingeri „Das Wirkliche als Vorgestelltes” (2012), Antoine Beugeri „Lieux de passage” (2008) ja Udo Kasemetsa “EMIT: EnergyMassInteracT” (2006). Lisaks tuleb 17. augustil esitamisele U: poolt 2011. aastal loodud interaktiivne kontsert „U: ja Publikuorkester”.

U: on läbi aegade väliskontsertidel rõhku pannud just siinsete heliloojate tutvustamisele ning nende muusika esitamisele. Esimesel kontsertõhtul kavas olevad Jüri Reinvere, Tatjana Kozlova-Johannese ning Páll Ragnar Pálssoni teosed on kirjutatud ansamblile U:. „Publikuorkester” on interaktiivne kontsert, kus ühes osas saavad kuulajad esitajatega kaasa mängida, teises luua reaal-ajalist partituuri ning kolmandas hääletada ja hinnata kõlavat muusikat. Aktiivseks osalemiseks on vaja süle- või tahvelarvutit või nutitelefoni, minna kohapeal spetsiaalselt tekitatud wifi võrku ning avada etteantud veebileht ja järgida juhtnööre. Kolmest kontserdist viimasel keskendub U: kontseptuaalsele muusikale.

Ansambel U: koosneb kuuest muusikust: Tarmo Johannes – flööt, Helena Tuuling – klarnet, Merje Roomere – viiul, Levi-Danel Mägila – tšello , Taavi Kerikmäe – klaver, Vambola Krigul – löökpillid ning on kujunenud Eesti uue muusika lipulaevaks. Lisaks ohtratele esinemistele Eestis on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul Saksamaal, Inglismaal, Rumeenias, USAs, Soomes, Hollandis, Leedus, Islandil, Brasiilias jm. Ansambel asutati 2002 aastal Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannese poolt ning töötab ilma dirigendita.

Vaata ka: Le Bruit de la Musique

Tagasi