Muusikauudised

Ansambel Resonabilis mängib eesti muusikat kontserdil „Insomnia“Järjekordne muusikat ja visuaalseid kunste ühendav kontsert sarjast ReVisioon kannab pealkirja „Insomnia“ („Unetus“) ja võtab ette teekonna alateadvuse maastikele. Kontserdil kõlavatest teostest on keskel kohal katkendid helilooja Tatjana Kozlova lühiooperist „Kolm sulekest“, mis vaatleb inimese psüühilist arenguteekonda Jungi koolkonna psühholoogia võtmes. Samalt heliloojalt kõlab veel teos „Muutlik“ flöödile ja kandlele, mis on saanud juba klassikaks Resonabilise repertuaaris. Galina Grigorjeva teos „Lament“ tsüklist „Insomnia“ kõlab ukraina keeles, sõnade autoriks Lesja Ukrainka. Liis Viira kandle sooloteose „Stella Maris“ märksõnadeks on meri ja üle mere laotuv hiiglasuur täht. Kristjan Kõrveri kandle sooloteos „...Notae nr.4....“ on täis numbrimaagiat ja salapära. Visuaalseid kunste esindab videoinstallatsioon, mille autor on arhitekt ja fotokunstnik Paco Ulman.

Ansambel Resonabilis esineb koosseisus: Iris Oja (hääl), Kristi Mühling (kannel, kontserdi kunstiline juht), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello). Resonabilis esitab peamiselt kaasaegset süvamuusikat, keskseks pilliks ansambils on kannel. Aastal 2012 pälvis ansambel Kultuurkapitali aastapreemia eesti heliloojate loomingu aktiivse tutvustamise eest. Resonabilisele on kirjutanud muusikat pea kõik Eesti noorema põlvkonna heliloojad, samuti heliloojad välisriikidest.

Kontsert toimub 9. mail kell 19 Tallinnas Püssirohukeldris (Uus tn. 37) – 1748. aastal ehitatud hoones, mis on lisaks püssirohu hoidmisele olnud kasutuses sünagoogina ning enne Lennusadama avamist meremuuseumi miinimuuseumina.

Pilet koha peal 5/3 €.

Resonabilis Facebookis.

Tagasi