Muusikauudised

Ansambel Resonabilis Eesti muusikaga Taanis ja Saksamaal


Ansambel Resonabilis
Foto: Mait Jüriado
 

Järgmise nädala alguses annab ansambel Resonabilis Kopenhaagenis ja Saksamaal Usedomi saarel. Ansambli väliskontserdid esitlevad märkimisväärselt esinduslikku eesti viimaste aastate muusikat tutvustavat kava: Tatjana Kozlova-Johannes „Köielkõndija“, Tõnu Kõrvitsa „Viis haikut Maria Lee sõnadele“ (2013, esiettekanne), Toivo Tulevi „Why?“ (tekst Pir-o-Murshid Harzat Inayat „Ragas”, „Bismillah”), Jüri Reinvere „The Empire of May“ (tekst Jüri Reinvere), Kristjan Kõrveri osad 11 ja 12 kammerooperist „Raud-Ants” ja Helena Tulve „North Wind, South Wind” (tekst Ülemlaul, Rūmī).

Kontserdid toimuvad 7. oktoobril kell 17 Kopenhaageni kirikus Frihavnskirken (kavas Kozlova, Kõrvits, Kõrver, Tulve) ning 8. oktoobril kell 19.30 Saksamaal Usedomi festivalil Seebad Bansini külalistemajas (täiskava).

Ansamblis Resonabilis musitseerivad Iris Oja (hääl), Kristi Mühling (kannel), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello). Viimastel aastatel on Resonabilis olnud üks kõige enam uudisloomingut tellinud ja esitanud eesti kammerkollektiive, ansamblile on kirjutanud enamik eesti hinnatumatest tänapäeva heliloojatest. 2012. aasta sügisel pälvis Resonabilis Kultuurkapitali aastapreemia sisuka kontserttegevuse ja Eesti uue heliloomingu kõrgetasemeline esitamise eest. Oma helimaailmu ja eesti muusikat on Resonabilis aastate jooksul tutvustanud lisaks Eestile ka Soomes, Lätis, Venemaal, Rootsis, Iirimaal, Suurbritannias, Saksamaal, Austrias ja Iraanis.

Vaata ka:
Theatre of Voices (kontsert Kopenhaagenis)
Usedomi Muusikafestival

Tagasi