Muusikauudised

Annaliisa Pillak ja Jaanika Rand-Sirp esinevad Mustpeade majas

7. novembril kell 19.00 astuvad Mustpeade majas üles suurepärane metsospran Anna-Liisa Pillak ning pianist Jaanika Rand-Sirp. Kolmest laulutsüklist koosnevast kavast kaks on tuntud armastuslaulude kogumikud, mille keskseks teemaks on naise elu ja armastus.

Kavas:
Edward Grieg "Mägede tüdruk" op. 67 (A. Gartorg) 1898
Robert Schumann "Mary Stuarti luuletused" op.135
Robert Schumann "Naise elu ja armastus" op.42

Annaliisa Pillak alustas lauluõpinguid Tallinna G. Otsa nim Muusikakoolis Ludmilla Dombrovska-Keis lauluklassis. Aastatel 2000–2006 õppis Annaliisa Pillak Sibeliuse Akadeemias Annika Ollinkari juhendamisel, kus sooritas magistriõppe diplomikontserdi kõrgeimale hindele. Aasta 2005 kevadel täiendas Annaliisa end Milano Verdi nimelises konservatooriumis Sonja Turchetta ja Stelia Dozi käe all, lisaks on ta täiendanud end Renate Behle juures Hamburgis ning osalenud Taru Valjakka, Larissa Gergijeva, Tom Krause, Monica Groopi, Anna Bergamo, Gustav Kuhni, Alessandro Amoretti jt meistrikursustel. Eestis debüteeris ta Eesti Rahvusooper Estonias Sesto rollis Wolfgang Amadeus Mozarti ooperi ”La clemenza di Tito” kontsertetendusel veebruaris 2006. Annaliisa on esinenud alates 2004. aastast jätkuvalt lied-kontserditega, tema koostööpartnerite hulka kuuluvad teiste seas Maarja Plink, Jaanika Rand-Sirp, Ralf Taal, Naily Saripova, Kadri-Ann Sumera jt. Annaliisa on üles astunud ka solistina erinevate orkestrite ees muu hulgas Estonia Kontserdisaalis ja Soome Finlandia talos ning osalenud vokaalsümfooniliste suurvormide ettekannetel (Gustav Mahleri VIII sümfoonia jm). Kontserdireisid on teda lisaks viinud Soome, Rootsi, Itaaliasse ja Saksamaale. 2005. aastal sai Annaliisa II koha H. Krummi nimelisel lauluvõistlusel Saaremaal. 1996. aastal saavutas ta Eesti noorte lauljate konkursil I preemia ja aastal 1995 III preemia. Annaliisa on olnud ka Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat 2008. ja 2010.aastal.

Jaanika Rand-Sirp on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli 1991 aastal klaveri erialal Ruth Ernstsoni juhendamisel. Aastastel 1991–1996 jätkas Rand-Sirp õpinguid Eesti Muusikaakadeemias prof. Laine Metsa klaveriklassis, mille lõpetas solisti ja kammeransamblistina. Aastal 2002 kaitses Jaanika Rand- Sirp magistrikraadi Eesti Muusikaakadeemias saateklassi erialal prof. Vilma Mallene ja prof. Helin Kapteni juhendamisel. Lisaks on ta täiendanud end prof. Arbo Valdma, prof. Klaus Schilde ja prof. Hartmut Hölli meistriklassides. Aastal 1994 saavutas Rand-Sirp diplomi rahvusvahelisel pianistide konkursil Kil´is. Aastal 2003 omistati talle Rahvusvahelise Richard Wagneri Ühingu stipendium. Alates 1996.a. töötab Jaanika Rand-Sirp tearis Vanemuine pianist-repetiitorina ning Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis õppejõu ja kontsertmeistrina. Jaanika Rand-Sirp on aktiivselt tegev ka kammermuusikuna, ta on olnud ansamblipartner mitmetele lauljatele (sh. Svetlana Trifonova, Oliver Kuusik, Märt Jakobson, Taavi Tampuu). Pidev koostöö seob teda instrumentalistide Riivo Kallasmaa ja Rene Sepalaanega loomingulises koosluses Arcus Venti ning vokaalsolistide Heli Veskuse, Annaliisa Pillaku ja Karmen Puisiga ,millest on sündinud mitmed huvitavad vokaalkammermuusika kavad.

 

Tagasi