Muusikauudised

Lossimuusika alustab uut hooaega

70 hektarit looduse ilu ja tippkultuuri – see on erinevaid sajandeid ja ideaale põimiv Kadriorg. Armastatud park peidab oma rohelise rüü all sedavõrd palju, et avastamisrõõmu jätkub paljudeks jalutuskäikudeks ja igas vanuses huvilistele. Koduselt tunnevad end siin ka kaunid kunstid, moodustades teineteist võimendades kordumatu kultuuripargi.

Kadrioru südameks on üle 300 aasta tagasi Peeter I poolt rajatud barokkstiilis loss ja pargiansambel. Eesti Kunstimuuseum eksponeerib lossis oma vanema kunsti kogu, ühtlasi on lossi peasaal üks Eesti olulisemaid ajaloolisi kontserdisaale.

Alates 2014. aastast täidab Kadrioru lossi pühapäevi kammermuusika. Mittetuundusühing Loovüksus korraldab siin koostöös Eesti Kunstimuuseumiga regulaarset kontserdisarja „Lossimuusika“. Muusikaloo väärtteoseid esitavad säravad solistid nii Eestist kui maailmast,
repertuaar ulatub vanamuusikast kõige värskemate uudisteosteni.

Käesolev „Lossimuusika“ kontserdihooaeg algab pühapäeval, 27. septembril, kui lavale astuvad tänapäeva Leedu muusikataeva säravad tähed viiuldaja Dalia Dédinskaité ja tšellist Gleb Pyšniak ning koos nendega tunnustatud eesti pianist Ralf Taal. Kontserdid jätkuvad kuni kevadeni, pakkudes klassikute Johann Sebastian.Bachi, Georg Friedrich Händeli, Ludwig van Beethoveni, Franz Schuberti, Pjotr Tšaikovski jt kõrval ka vähemtuntud komponistide loomingut. Lisaks Leedu muusikutele kinnitavad Balti riikide koostöö tähtsust ka Läti artistid, värvi lisavad väliskülalised Tšehhist, Saksamaalt, Brasiiliast, Kreekast, Prantsusmaalt ja Jaapanist.

Lossimuusika piletid on saadaval Piletilevi müügipunktides ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas. Kontserdipäeval kehtib pilet ka näitusepääsmena.

Kontserdisarja toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond ja Eesti Rahvusringhääling. Koostööpartneriteks on Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Vaata ka: „Lossimuusika“
                Facebook

Tagasi