Muusikauudised

Alo Põldmäe 70

Helilooja Alo Põldmäe 70. aasta juubeli puhul toimub 22. mail Vanemuise kontserdimajas helilooja autorikontsert „Tema Kõrgeausus – Kuninganna KLAVER!”. Esinevad Kadri-Ann Sumera (klaver), Helen Põldmäe (klaver, tahvelklaver), Arko Narits (klaver), Olav Ehala (klaver), Elke Unt (orel), Algis Pauljukaitis (klaver), Marten Mõru (klaver), klaveriduod Jorma Toots–Ebe Müntel ja Nata-Ly Sakkos–Toivo Peäske, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli keelpilliorkester, kunstiline juht Kristel Eeroja-Põldoja. Kavas on Alo Põldmäe klaverimuusika läbi aegade, esiettekandele tuleb 2015. aastal kirjutatud teos „Suur Taevaskoda“ neljale klaverile. Kontserdil osalevad näituse „Eesti klaveriavastusi 2007–2014” klaverid, õhtut juhib Märt Treier.

Alo Põldmäe (22.05.1945) on intiimse, lüürilise ja värvika väljenduslaadiga helilooja, kelle muusikas võib kohata huvitavaid tämbrileide, sooja meloodikat ja pidevat liikumisenergiat. Tema loomingu põhiosa moodustab instrumentaalkammermuusika,  ta on loonud ka lavamuusikat, orkestriteoseid, laste- ja filmimuusikat. Alo Põldmäe lõpetas Tartu Muusikakooli oboe erialal Jaan Hargeli klassis (1964) ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi kompositsiooni erialal Heino Elleri õpilasena (1970).

Ta on töötanud  Eesti Raadio muusikasaadete toimetajana ja Eesti TV ja Raadio Sümfooniaorkestri oboemängijana, Eesti Raadio arvutuskeskuse muusikakodeerijana ning muusikatoimetajana stuudios „Tallinnfilm”. 1993–2009 oli Põldmäe Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi teadur ja muusikaosakonna juhataja. Alates 1983. aastast on ta tegutsenud kompositsiooniõpetajana Tallinna Muusikakeskkoolis, hiljem Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Nõmme Muusikakoolis ning 2009. aastast Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Alo Põldmäe on 2009. aastal loodud Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi idee autor ja asutaja, samuti selle juhatuse esimees.

Vaata ka: Eesti Kontsert

Tagasi