Muusikauudised

Algavad Nargenfestivali Kreegi päevad


Tänavustel Kreegi päevadel tähistatakse Cyrillus Kreegi 135. sünniaastapäeva kolme kontserdiga: sel aastal 745. aastaseks saavas Kreegi kodulinnas Haapsalus, Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses ja Tallinna toomkirikus. Ansambli Vox Clamantis kunstiline juht Jaan-Eik Tulve on kontserdikavasse valinud Kreegi kõrvale tema põlvkonnakaaslase Mart Saare. Mõlema eesti muusika suurkuju elutee on kulgenud sarnast rada pidi: nad on Peterburi konservatooriumi kasvandikud ja andnud Tallinna konservatooriumi professorina panuse eesti muusikamaastiku kujundamisse, mõlema koorilooming on tõuke saanud eesti rahvaviisidest, mille kogumisele on nad ise kaasa aidanud. Kreegi ja Saare teoste kõrvu kõlamine annab aimu kahe loojanatuuri kokkupuutepunktidest ja erinevustest.

Vox Clamantise kontserdid toimuvad 4. juunil kell 19 Arvo Pärdi Keskuses, 8. juunil kell 18 Haapsalu Metodisti kirikus ja 9. juunil kell 17 Tallinna toomkirikus.

Kontsert Tallinna toomkirikus kuulub Vanalinna päevade ja Euroraadio suvefestivali (Euroradio Summer Festival) programmi, kontserdi otseülekannet saab kuulda Klassikaraadiost.

Lisainfo: Nargenfestival
 

Tagasi