Muusikauudised

Algas Tartu Kammermuusika FestivalSeni peamiselt Tartu ja Lõuna-Eesti muusikutele suunatud festivalile on tänavu antud rahvusvaheline mõõde – koostöös rahvusvahelise suveakadeemiaga „Classical Hugs“ („Klassika kütkes“) toimuvad maailmatasemel interpreetide juhendamisel meistriklassid, millest oodatakse osa võtma nii alles õppivaid noori interpreete kui ka juba professionaalseid muusikuid, kes soovivad end täiendada. Lisaks meistriklassidele toimuvad ka kontserdid.

„Classical Hugs“ on Michael Bulychev-Okseri ettevõtmine. Ta on Moskva konservatooriumi haridusega, USAsse emigreerunud pianist ja korraldanud selle pealkirja all meistriklasse Euroopas juba aastaid. Ettevõtmise idee on pakkuda nii tudengitele kui ka juba professionaalsetele muusikutele, kes seda soovivad, kammermuusika meistriklasse. Seejärel toimuvad kontserdid, kus tundides osalenud astuvad üles koos neid juhendanud professoritega. Meistriklasse annava Alla Aranovskaya (viiul, USA), Isabel Villanueva (vioola, Hispaania), Indrek Leivategija (tšello), Sergei Levitin (viiul, Inglismaa), Grigori Gruzman (klaver, Saksamaa), Antonio Garcia Egea (viiul, Hispaania), Dmitri Alexeev (klaver, Inglismaa) ja Michael Bulychev-Okser (klaver, USA). Külalisartist on Pierre-Laurent Boucharlat (klaver, Prantsusmaa).

Kontserdid Tartus Tubina saalis toimuvad 25. ja 29. augustil ning 2., 4. ja 5. septembril. 5. septembri kontsert on pühendatud eesti muusikale ja Jaan Räätsa 90. juubeliaastale. Kõlavad Ardo Ran Varrese ja Hando Põldmäe uudisteosed ning Jaan Räätsa ja Tõnu Kõrvitsa muusika. Laval on Hugo Lepnurme nimeline keelpillikvartett, Olja Raudonen (tšello), Atlan Karp (bariton), Ralf Taal (klaver) ja Michael Bulychev-Okser (klaver). 6. septembril saab kuulata meistriklasside tudengite galakontserti Tallinna Raekojas. Festival lõpeb Temppeliaukio kirikus Helsingis 7. septembril.

Tartu Kammermuusika Festival sai alguse 2019. aastal, et pakkuda Lõuna-Eesti publikule rohkem võimalusi kõrgetasemelist kammermuusikat nautida. Festivali korraldaja on Anna Samsonova.

Vaata ka: Facebook

Tagasi