Muusikauudised

Algab VII Kammermuusikute suvefestival „Mõisamängud” unustatud mõisates

MTÜ Kammermuusikud suvefestival „Mõisamängud” unustatud mõisates toimub 2015. aastal juba seitsmendat korda. Esinejateks on interpreedid Eestist, Prantsusmaalt, Venemaalt ja USA-st. Festivali erinevatel kontsertidel saab kuulda järgmist repertuaari: Antonín Dvořáki kvartetis „Bagatellid” kohtuvad USA-s elav abielupaar – eestlannast viiuldaja Mari-Liis Päkk ja tema tšellistist abikaasa Jason Calloway, David Oistrahhi koolkonna noor järeltulija Alexis Roussine Prantsusmaalt ning Kammermuusikute kunstiline juht, pianist Diana Liiv; Alexis Roussine’i ja Diana Liivi duo esituses kõlab Caesar Francki viiulisonaat; metsosopran Iris Oja ning pianist Kadri-Ann Sumera esitavad hispaania laule ja vene romansse; soolokontsertidega esinevad Eesti pianist Tanel Joamets ja USA pianist Andrei Baumann; Pjotr Tšaikovski 175. sünniaastale pühendatud kontsertide seeriaga astuvad üles Moskva Novaya Opera solistid koos Diana Liiviga. Muusikaga keelpillitriole esineb Tallinna Kammerorkestri kammermuusikutest koosnev ansambel „Fresh” ning Valgre ajastu muusikat mängib Draamateatri kvintett „Valgre inglid”.

Koostöös Mõisakoolide Ühenduse unustatud mõisate külastusmänguga toimuvad kontserdid põhiliselt külastusmängus osalevates mõisates ja vastavatel külastuspäevadel: 13. ja 27. juunil, 11. ja 12. juulil, 1. ja 15. augustil. Külastusmängu raames pakume seekord kontserte Harjumaal Aruküla ja Ruila mõisates, Ida-Virumaal Maidla mõisas, Järvamaal Laupa mõisas, Lääne-Virumaal Jäneda, Lasila ja Muuga mõisates, Põlvamaal Mooste ja Räpina mõisates, Pärnumaal Võidula ja Tõstamaa mõisates, Raplamaal Vana-Vigala mõisas, Viljandimaal Suure-Kõpu ja Õisu mõisates, Tartumaal Vana-Kuuste mõisas, Jõgevamaal Puurmani ja Kuremaa mõisates ning Võrumaal Rogosi mõisas. Lisaks külastusmängus osalevatele mõisatele toimuvad lisakontserdid ka teistes mõisates (Tohisoo mõisas ja Kooraste mõisa iluaias) ning suvises kuurortlinnas, Haapsalus. Festivali kaks kontserti (sh ka lõppkontsert) toimuvad Tallinnas, Kadrioru lossis.

Ajaloolises ja hubases õhkkonnas kohtuvad mõisalood, mängud ja muusika. Külastusmängus osalevates kontserdipaikades on igal täistunnil giidiga jalutuskäik, avatud on näitused ja kohvikud. Lisaks korraldatakse koolide tugevuste ja mõisate eripära rõhutamiseks töötubasid ja muud huvitavat.
Kontserdipääse unustatud mõisate külastusmänguga ühinenud mõisates kuulub külastusmängu tasu sisse ja vastupidi. Mujal on piletitasu eraldi väljatoodud. Külastusmängu tasu: pered 3.50 EUR, täiskasvanud 2 EUR, õpilased, pensionärid 1 EUR. Festival kestab 13. juunist – 21. augustini.

Vaata ka:
Kammermuusikud
Facebook
www.unustatudmoisad.ee

Tagasi