Muusikauudised

Algab Urmas Sisaskile pühendatud kontserdisari

Jäneda Muuseum käivitab helilooja Urmas Sisaskile pühendatud kontserdisarja „Kummardus tähtede taha“. Sari võimaldab kuulajatel osa saada helilooja mitmekülgsest loomingust, planeeritud seitsme kontserdi repertuaaris on nii klaveri-, ansambli- kui ka koorimuusikat. Külastajatel on enne ja pärast kontserte ja vaheaegadel võimalik viibida Urmas Sisaski rajatud Planetaarium-kontserditoas ja heita pilk teda inspireerinud tähistaevale.

Sarja avakontsert „Tähistaeva klaver“ toimub 9. septembril kell 18 Jäneda mõisas, kus pianistid Tiiu Sisask ja Lauri Väinmaa esitavad valitud osasid Sisaski tähistaevatsüklitest „Põhja“-, „Lõuna“-, „Ekvatoriaal“- ja „Põhjapolaartaevas“.

14. oktoobri kontserdil „Armastusest sündinud viisid“ kõlavad Jäneda tehnikumi suures saalis Sisaski koorilaulud. Esinevad segakoor K.O.O.R. ja Lehtse Kammerkoor Raul Talmari juhatusel. Esmakordselt Eestis esitatakse Urmas Sisaski viimaseks jäänud teos „Universumi loomine“ ning laul „Õnne ootel“ Marie Underi tekstile. Samuti kõlavad valitud osad suurteosest „Gloria Patri II“.

9. detsembril annab Jäneda mõisas kontserdi „Lõunataeva helid“ pianist Johan Randvere, kes esitab valitud palu Urmas Sisaski „Lõunataeva“ tsüklist.

Lisainfo:
Jäneda mõis
Piletilevi

Tagasi