Muusikauudised

Algab kontserdisari „Aavik Salzburgis“


Hans Christian Aavik. Foto: Rene Jakobson

30. novembri õhtul soleerib Mustpeade majas viiuldaja Hans Christian Aavik koos Tallinna Kammerorkestriga. See kontsert on esimene peatus läbi kogu hooaja kestvas sarjas „Aavik Salzburgis“, kus kantakse ette kõik Mozarti viis viiulikontserti. Lisaks Mozarti loomingule esitatakse sarjas ka nüüdismuusikat, näiteks esimesel kontserdil kõlab ameerika helilooja Montgomery teos „Banner“.

Stiilitunnetuse ja selgelt eristuva kõlaga on solist Hans Christian Aavik tähelepanu äratanud nii Eestis kui ka mitmel pool Euroopas. Tema karjäär on olnud kiire ja muljetavaldav. 2022. aasta kevadel võitis ta esimese eestlasena esikoha mainekal Carl Nielseni rahvusvahelisel konkursil ning seejärel pälvis Eesti Interpreetide Liidult aasta interpreedi preemia. Hiljuti ilmus tal live-kontsertsalvestus maailma suurima plaadifirma Deutsche Grammophoni uues sarjas „Rising Stars” platvormil STAGE +.

Hans Christian Aavik mängib Eesti Pillifondile kuuluval Giovanni Paolo Maggini viiulil (u 1610, Brescia, Itaalia), kasutades Victor Fétique'i poognat (u 1930, Prantsusmaa). Maggini viiuli on andnud Pillifondi käsutusse perekond Sapožnin.

„Aavik Salzburgis“ avakontsert on kuulatav Mustpeade majast ning otseülekandena Klassikaraadiost. Sarja järgmised kontserdid toimuvad 22. veebruaril, 21. märtsil, 18. aprillil ja 25. mail 2024. Iga kord on solistirollis Hans Christian Aavik ning sarja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.


Hans Christian Aavik ja Tallinna Kammerorkester. Foto: Rene Jakobson

Tallinna Kammerorkestri kontserdid detsembris

Detsembris näeb ja kuuleb Tallinna Kammerorkestrit musitseerimas Jõulujazzil Erkki-Sven Tüüri autoriõhtul ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis René Eespere autorikontserdil helilooja 70. sünnipäeva tähistamiseks. Enne jõule esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester koos Tõnu Kaljustega Mozarti Missa c-moll kontserte Tallinnas ja Tartus. 2023. aasta lõpetab kollektiiv Eesti Kontserdi aastalõpukontsertidega koos pianist Sten Heinojaga Jõhvis, Tartus ja Tallinnas.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal Tõnu Kaljuste eestvedamisel, on ligi kolme aastakümne jooksul kujunenud üheks Eesti esinduskollektiiviks. Orkester on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Hiljuti avati Tallinna Kammerorkestri kujunemisloo tutvustamiseks püsinäitus Mustpeade maja salongides ja vahesaalides.
 

Tagasi