Muusikauudised

Algab I Pärnu Kitarrifestival

Reedest pühapäevani toimub Pärnu esimene kitarrifestival. Programmis on töötoad, kontserdid ja konkurss, avatud on vabalavad. Pärnu kitarrifestivali eesmärgiks on elavdada kitarrimängu Pärnu linnas ja maakonnas, pakkudes esinemisvõimalust erinevate oskustega kitarristidele.

Töötoad, mille juhendajateks on Lauri Jõeleht, Marek Talts, Erki Pärnoja, Laura Junson, Erko Niit ja Riho Sinisalu, toimuvad 7. ja 8. novembril Pärnu Muusikakoolis.

Konkurss toimub 8. novembril Pärnu Vanalinna Põhikooli aulas järgmistel suundadel: klassikaline kitarr, rütmimuusika kitarr, hobikitarristid ja laulvad kitarristid. Konkursi laval võib näha kokku kuni 40 Pärnu linnast ja maakonnast pärit kitarristi. Konkurss on publikule tasuta.

Ülesastumised vabalaval toimuvad kahel õhtul: 7. novembril rokiklubi Volume väikses saalis ja 8. novembril kohvikklubis Fookus. Üles astuvad nii registreerunud huvilised kui ka festivali töötubade juhendajad ning kitarriõpetajad.

Festivali avab 7. novembril Raekoja saalis Pirita Kitarriorkester, kontserte annavad ka kitarriduo The Gothenburg Combo (Rootsi), Otis Grand (UK) ja ansambel „To Die For“ (Soome). Lõppkontserdil 9. novembril kell 12 Pärnu Vanalinna Põhikooli aulas astub üles Pärnu Kitarrifestivali kitarriorkester, konkursi parimad ja kitarrifestivali juhendajad.

Vaata ka: http://parnukitarr.ee/

Tagasi