Muusikauudised

Aastalõpukontsert Tallinna Raekojas: Meder Consort ja organist Ene Salumäe.

Eesti ühe tuntuma organisti Ene Salumäe ja ansambel Meder Consorti esituses saab 31. detsembril kell 13 ja 15 Tallinna Raekojas kuulda Georg Friedrich Händeli ja Joseph Haydni orelikontsertide seadeid kammerkoosseisule. Meder Consorti koosseisus astuvad üles Meelis Orgse (viiul), Triin Krigul (viiul) ja Villu Vihermäe (tšello).

Organist Ene Salumäe on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Helsingi Sibeliuse akadeemia koorijuhtimise, kirikumuusika ja oreli erialal ning täiendanud end klavessiini, oreli-improviseerimise ja varajase muusika valdkonnas. Salumäe esineb regulaarselt kodu- ja välismaal solisti ning kammermuusikuna erinevate vanamuusikaansamblite, kooride, solistide ja orkestritega.

Ene Salumäe on tegutsenud organist-koorijuhina mitmetes kogudustes Eestis ja Soomes ning oreli- ja kirikumuusika õppejõuna TÜ Viljandi kultuuriakadeemias ja EELK Usuteaduse Instituudis. Ta on olnud mitmete kirikumuusika alaste ettevõtmiste initsiaator ja korraldaja ning kontserdisarjade kunstiline juht. 19962012 oli Ene Salumäe Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse organist, aastast 2013 jätkab Salumäe organisti tööd Helsingi Toomkoguduses
 

Tagasi