Uudised

Eesti Muusika Infokeskus on talvepuhkusel

Eesti Muusika Infokeskus on talvepuhkusel 22. detsembrist – 6. jaanuarini. Tellimusi hakkame täitma 7. jaanuarist. Krediitkaardiga makstud PDF-formaadis noodid jõuavad teie meiliaadressile automaatselt. Rahulikke pühi ja head uut aastat!

Una Corda kontsert sarjas Kaminamuusika

Ansambel Una Corda kingib EV 100 juubeliaastaks kava, milles kõlab viimase 100 aasta jooksul loodud eesti muusika alates Peeter Süda teosest „Gigue (a la Bach)“ ja lõpetades Elis Halliku 2018. aastal loodud uudisteosega „A Water-bound Clock“. Kontsert toimub 15. detsembril kell 19 Tallinnas Vanalinna Muusikamajas.

René Eespere sünnipäevakontsert Kopenhaagenis

Täna, 13. detsembril toimub helilooja René Eespere 65. sünnipäevale pühendatud kontsert Taanis, Kopenhaageni Ümartorni (Rundetårn) Raamatukogusaalis. Kontserdi annab 6-liikmeline kitarriansambel CRAS. Ettekandele tulevad Eespere „Meie hällilaulud“ kitarriorkestrile/-ansamblile, „In Doubt“ kitarrile ja „Tres sorores“ kitarriorkestrile/-ansamblile (versiooni esiettekanne).

Rahvusvaheline suursündmus ISCM World Music Days 2019 toimub Eestis

2019. aastal tähistab festival Eesti Muusika Päevad oma 40. juubeliaastat ning toob Eestisse rahvusvahelise suursündmuse ISCM World Music Days, teemaga „Läbi laulude metsa” („Through the Forest of Songs“), mis on ühine rännak läbi lugude ja laulude, keskendudes loodusele ja koorilaulule. Festivali kavas kuuleb nii Eesti uudisloomingut kui ka värskeimat nüüdismuusikat rohkem kui 50 erinevast riigist. 9 päeva kestev rahvusvaheline festival toimub peamiselt Tallinnas, aga ka Tartus ning Alatskivil ja Laulasmaal.

Ansambel U: esitab Rostrumi heliloojate teoseid

11. detsembril kell 19 toimub Eesti Raadio I stuudios kontsert sarjas „URR“, kus ettekandele tulevad Ansambel U: esituses Rahvusvahelisel Heliloojate Rostrumil võitnud ja esitle tõstetud teosed heliloojatelt Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannes, Ülo Krigul, Olga Neuwirth ja Oscar Bianch.

Corelli Musicu jõulufestival jätkub 2. advendi kontsertidega Saka mõisas ja Keila-Joa lossis

Sel nädalavahetusel, teisel advendil jätkub jaanuari alguseni kestev jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal”. Kaunimate mõisate küünlasäras ballisaalides saab nautida advendikontserti „Jõulud mõisas”, esinejad on kontratenor Ka Bo Chan ja barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel. 8. detsembril kell 18 on kontsert Saka mõisas Ida-Virumaal. 9. detsembri kontsert Keila-Joa lossis.

Tallinna Kammerorkestri ees esinevad Robert Traksmann ja Juha Kangas

Tallinna Kammerorkestri sarjas „Talendid kodus“ soleerib Mustpeade majas 15. detsembril kell 19 Saksamaal õppiv viiuldaja Robert Traksmann, orkestrit juhatab Juha Kangas.

Eesti kammermuusika kontsert Itaalias

Arvo Leibur (viiul), Aare Tammesalu (tšello) ja kreeka päritolu Pariisis elav pianist Alexandra Nomidou (klaver) annavad 2. detsembril kontserdi Torinos, kavas Tõnu Kõrvitsa, Andrus Kallastu, Arvo Pärdi, Mirjam Tally, Erkki-Sven Tüüri ja Marianna Liiki (esiettekanne) teosed.

Revali aegne muusika vanas Tallinnas

Ajavahemikul 24. november kuni 2. detsember toimub Tallinnas uus rahvusvaheline varajase muusika festival „Tallinn feat. Reval“, kus eesti interpeetide kõrval astuvad publiku ette külalised Hollandist, Šveitsist, Venemaalt ja Saksamaalt.

Urmas Sisaski oratooriumi „Dom“ esiettekanne

24. novembril tuleb Soomes Turu toomkirikus esiettekandele Urmas Sisaski oratoorium „Dom“ op. 159 (2017), mis on Soome ja Turu linna kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.

Eesti muusika nädal Budapestis

Reedel algab Budapestis Eesti muusika nädal, mis lõpetab terve aasta kestnud EV100 juubeliprogrammi Ungaris ning mida korraldab Eesti Instituudi Ungari esindus. Kontsertidel esinevad Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Mari Kalkun, Aleksandra Kremenetski, Peedu Kass, Kristjan Randalu, Toomas Rull, Kadri Voorand, Liisi Koikson, Jaak Sooäär ja Paul Daniel.

Helena Tulve on resideeriv helilooja Prantsusmaal

19.–23. novembrini on Helena Tulve resideeriv helilooja Nantes’i nüüdismuusika ansambli Utopik juures. Toimuvad portreekontserdid, kohtumised ja meistriklassid, resideerimine lõpeb kontserdiga Nantes’i kultuurikeskuses Le Lieu unique.

Ilmus Mart Jaansoni raamat "Eesti muusika 100 aastat"

Tartu Linnamuuseumis toimub reedel, 16. novembril kell 16 Mart Jaansoni raamatu "Eesti muusika 100 aastat" esitlus. Raamatusarja EV100 kuuluva teose esitlusel vestleb autoriga raamatu toimetaja ja ajakirja Muusika peatoimetaja Ia Remmel.

Ansambel U: virtuaalreaalsuskonterdil kõlavad kolme Eesti helilooja uudisteosed

Täna, 8. novembril kõlavad neljal lühikontserdil ansambel U: esituses Tatjana Kozlova-Johannese, Märt-Matis Lille ja Liisa Hirchi VR VR uudisteosed. Kontsert toimub Estonia kontserdisaalis Eesti Kontserdi uue kontserdisarja “Tehnoloogia ja muusika” avasündmusena.

Lauri Jõelehe „A Prayer in Darkness“ ettekanne Kaliningradi Katedraalis

15. novembril toimub Kaliningradi Katedraalis Lauri Jõelehe „A Prayer in Darkness“ („Palve pimeduses“) uue versiooni esiettekanne, mille esitavad oboemängija Dmitri Bulgakov ja organist Mansur Jusupov.

Ühendkuningriigis toimub Eesti elektroonilist muusikat tutvustav tuur Electronic Communications

Novembri keskel tutvustavad Ühendkuningriigis oma loomingut väljapaistvad Eesti elektroonilise muusika heliloojad Hüpnosaurus, HAPE, DJ Ilmajaam ja Cubus Larvik. Ajavahemikus 15.–18. novembril on kavas neli kontserti, mis toimuvad Londonis, Bradfordis, Glasgows ja Manchesteris.

Erkki-Sven Tüür on resideeriv helilooja RUSK festivalil Soomes, tema orkestriteosed kõlavad Tšehhis ja Rootsis

20.–24. novembrini on Tüür resideeriv helilooja RUSK kammermuusika festivalil Soomes Pietarsaaris, kus tema loomingust tuleb ettekandele nii orkestri- ka kui kammermuusikat. Tema Viiulikontsert nr. 2 ja Akordionikontsert kõlavad novembris mitmel pool Rootsis, orkestriteos „Elamata elu paine“ tuleb Arvo Volmeri juhatusel ettekandele Prahas.

Eesti muusika kaheksal orelil

Amsterdami haruldases kaheksa oreliga kontserdisaalis Orgelpark kõlab eeloleval nädalavahetusel eesti muusika. Hollandi publikul on võimalus tutvuda Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Artur Kapi, Ester Mägi, Edgar Arro, Eino Tambergi ja Andres Uibo loominguga. Iga kompositsiooni jaoks valivad organist Andres Uibo, viiuldaja Mari-Liis Uibo ja tšellist Aare Tammesalu kõige sobivama oreli ja kujundavad seeläbi kordumatu ning helilooja taotlustega sobivaima muusikalise keskkonna.

Uue Tänava Orkester lõpetab Mendelssohni sarja Pärnus ja Tallinnas

3. novembril Pärnus ja 4. novembril Tallinnas toimuvate kontsertidega lõpetab Uue Tänava Orkester järjekorras teise kontserdisarja, mis on pühendatud Felix Mendelssohni sümfooniatele. Lisaks orkestrile on kaastegev segakoor HUIK! ja solistid, juhatab Kaspar Mänd.

HELIjaKEEL: „UNI. Jüri Reinvere, Larin Paraske”

Pühapäeval, 28. oktoobril kell 19 toimub Eesti Raadio 1. Stuudios sarja HELIjaKEEL 2018/2019 hooaja avakontsert „UNI. Jüri Reinvere, Larin Paraske”, mis keskendub soome-ugri rahvaste loodususunditele. Esiettekandele tuleb Jüri Reinvere Klarnetikvintett „Hävijää”.

Maarjamäe lossis annab kontserdi erakordne kooslus

Neljapäeval, 25. oktoobril astub Maarjamäe lossi suvesaalis üles erakordne kooslus – vioolakvartett koosseisus Laur Eensalu, Karin Sarv, Helen Kedik ja Liina Žigurs. Koos kantakse ette spetsiaalselt vioolakvartetile loodud teoseid.

Eesti esinduskollektiivid esitavad Arvo Pärdi loomingut Eesti Vabariigi juubelikontsertidel Prantsusmaal

20. oktoobril kõlab kuulsa Pariisi Filharmoonia Pierre Boulezi suures saalis Arvo Pärdi looming, mida esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel. Kontserdiga, kus kohal viibib ka helilooja, tähistatakse Prantsusmaa pealinnas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Metsosopran Kai Rüütel annab Inglismaal soolokontserdi

17. oktoobril annab metsosopran Kai Rüütel soolokontserdi Oxfordi Ülikoolis koos rahvusvaheliselt tunnustatud inglise pianisti Roger Vignolesiga. Kavas kõlavad mh eesti heliloojate soololaulud.

Ansambel U: tähistab homme oma 15. sünnipäeva

16. oktoobril kell 19 tähistab eesti aktiivseim nüüdismuusika ansambel U: kontserdiga sarjas „URR“ (U: Rahvusringhäälingus) oma 15. sünnipäeva Eesti Raadio 1. stuudios. Kontserdiga teeb ansambel mõningase läbilõike ansambli ajaloost ning erinevatest tahkudest, millega U: tegeleb.

René Eespere kontsertetenduse „Augustus“ esmaettekanne

René Eespere „Augustus“ on Noorte Filharmoonia kontserdisarja uudisteos, mis esietendub Mustpeade maja Valges saalis 27. oktoobril kell 14. Solistid on Priit Volmer ja Aurelia Eespere ning Tallinna Kammerorkestrit juhatab Andres Kaljuste.

Jüri Variste mälestuskontsert

Laupäeval, 20. oktoobril kell 13 toimub Jüri Variste 111. sünniaastapäevale pühendatud kontsert Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis. 10. oktoobril 2018 möödus 111. aastat Eesti koorikultuuri suurkuju Jüri Variste (10.10.1907–4.03.1989) sünnist.

Kontsertetendus Rein Rannapi muusikale

Novembri alguses jõuab Tallinnas ja Paides lavale kontsertetendus „Hingelinnud“, mille kannavad ette solistid Uku Joller ja Kätrin Kärsna, Eesti Raadio Laulustuudio mudilas- ja lastekoor, Üle-eestiline neidudekoor Leelo ning projektorkester Leiu Tõnissaare dirigeerimisel.

SügisFest suurem kui kunagi varem

19.–24. oktoobrini leiab aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) muusikafestival SügisFest. Festivali jooksul astub lavale üle 150 muusiku ja näitleja ning toimub kümme eriilmelist sündmust, millest suuremale osale pääseb tasuta.

Rahvusooper Estonia alustab kammerkontsertide sarjaga

Sel sügisel alustab rahvusooper kammerkontsertide sarjaga, mis toimub hubaseks kohvikuks kujundatud kammersaalis. Publikul on võimalik suupisteid ja jooke ette tellida või külastada kohvikut, mis on avatud tund aega enne kontserdi algust. Kohvikusse mahub muusikat kuulama vaid 140 huvilist.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori sügis tuleb erakordselt välisesinemiste rohke

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustab täna tihedat turneedeperioodi, kui oktoobri ja novembri jooksul antakse 13 kontserti 6 erinevas välisriigis – Belgias, Prantsusmaal, Soomes, USA-s, Ungaris ja Poolas. Programmides pakutakse eelkõige eesti muusikat, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäeva.

Selgusid Muusikapreemiate 2018 laureaadid

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu andsid 1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval koos üle Muusikapreemiad 2018. Eesti Muusikanõukogu preemiad kogu senise tegevuse eest said Märt-Matis Lill, Lembit Saarsalu ja Madis Kolk.

Ilmub Pärt Uusbergi koorimuusikaga autoriplaat

Kammerkoor Collegium Musicale esituses on valminud Pärt Uusbergi koorimuusikaga autoriplaat, kus kõrvuti ladinakeelsete tekstidega kõlavad eestikeelsed segakooriteosed Juhan Liivi tekstidele. Plaadi andis välja Toccata Classics (Suurbritannia) ja selle esitlus Eestis toimub kolmapäeval, 3. oktoobril kell 19 Tallinna Jaani kirikus.

Tallinna Kammerorkester alustab hooaega Helena Tulve uudisteose maailmaesiettekandega

4. oktoobril kõlab Tallinna Kammerorkestri avakontserdil maailmaesiettekandes Helena Tulve uudisteos soolotšellole ja kammerorkestrile, kus soleerib Leho Karin. Lisaks on kavas Mendelssohni ja Beethoveni looming ning solistina astub veel üles itaalia pianist Alberto Ferrero. Juhatab Risto Joost.

Ansambel U: esitleb käesoleval nädalal New Yorgis oma tehniliselt innovaatilisi nüüdismuusika teoseid

Ansambel U: annab 26.–29. septembrini New Yorgis kaks kontserti USA helilooja Scott L. Milleri albumi “RABA” esitluskontserdi raames. Lisaks kontsertidele teeb U: ettekande ning viib läbi töötoa Brooklyni kolledži konservatooriumis.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor esineb esmakordselt koos Kalle Randaluga Liszti ainulaadse teose ettekandel

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja pianist Kalle Randalu kannavad Kaspars Putniņši juhatusel ette Ferenc Liszti ainulaadse meistriteose „Via crucis“ 27. septembril Tartus ja 28. septembril Tallinnas. Kontsertidele eelneb muusikateadlase Kristel Pappeli loeng.

1. oktoobril on Rahvusvaheline muusikapäev

Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel toimub ühe päeva jooksul ühtekokku 170 tasuta kontserti 80 linnas ja asulas üle Eesti. Päevased üritused kulmineeruvad õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga Tallinna Lennujaamas, kus Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle iga-aastased muusikapreemiad, sündmusest teeb otseülekande Eesti Televisioon algusega kell 20.

Roman Toi mälestuskontsert

Pühapäeval, 30. septembril kell 16 toimub Tallinna Kaarli kirikus Roman Toi mälestuskontsert „Tere, õnnistud isamaa...“.

Sound Plasma festival

Tallinna Uue Muusika Ansambel esitleb teist aastat järjest Sound Plasma mikrotonaalse muusika minifestivali, mis ühendab endas mikrotonaalsele muusikale pühendatud kontserte ja meistriklasse. Festival leiab aset kahes osas: 20.–22. septembril Tallinnas ning 19. –21. oktoobril Berliinis. Tallinnas toimuval minifestivalil toimub kokku 3 kontserti ning Vincent Royer'i (vioola) meistriklass.

2. oktoobril esilinastub film muusikakosmose päikesepoiss Risto Joostist

Kinos Artis esilinastub 2. oktoobril Jaanus Nõgisto autorifilm „Päikesepoiss“, mis portreteerib dirigent ja kontratenor Risto Joosti.

Eesti Rahvusmeeskoori kontserdituur Jaapanis

Eesti Rahvusmeeskoor on esmakordselt oma pika ajaloo jooksul kontserdireisil Jaapanis. 12.–29. septembrini toimuva tuuri jooksul tähistatakse Eesti 100. aastapäeva, antakse mitmeid a cappella kontserte ning osaletakse suurvormi ettekannetel.

Naxoselt ilmub Toivo Tulevi autoriplaat

Plaadifirmalt Naxos ilmub täna Toivo Tulevi autoriplaat, kus helilooja muusikat esitavad Läti Raadio Koor ja Tallinna Kammerorkester Kaspars Putniņši juhatusel, Ka Bo Chan (kontratenor), Ieva Ezeriete (sopran), Inga Martinsone (sopran), Virgo Veldi (altsaksofon), Age Juurikas (positiivorel), Heigo Rosin (löökpillid) ja Vambola Krigul (löökpillid).

Gramophone Classical Music Awards 2018 Londonis

Täna, 13. septembril kell 20.30 toimub Londoni Covent Gardenis maailma ühe mainekama muusikaajakirja Gramophone muusikaauhindade üleandmistseremoonia, kus publiku ette astuvad nii dirigendid Kristjan Järvi ja Neeme Järvi kui ka Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Noor tšellist Marcel Johannes Kits võitis maineka rahvusvahelise konkursi

Eesti tšellist Marcel Johannes Kits võitis mainekal rahvusvahelisel Enescu-nimelisel konkursil esikoha. Konkursi neljas voorus tuli interpreetidel erakordselt tihedas konkurentsis esitada kokku kolm tundi nõudlikku repertuaari.

Lossimuusika Kadriorus

9. septembril avab uue hooaja Lossimuusika kontserdisari. Pühapäeviti Kadrioru lossi peasaalis toimuvad kammermuusika kontserdid pakuvad esindusliku valiku muusikaloo väljapaistvamate heliloojate loomingust. Publiku ette astuvad tunnustatud eesti solistid ja mitmed mainekad väliskülalised.

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Neeme Järvi astuvad üles Sibeliuse festivalil

Homme, 7. septembril esineb Eesti Riiklik Sümfooniaorkrester oma peadirigendi Neeme Järvi juhatusel Lahti Sibeliustalos. Kavas kõlab eranditult Jean Sibeliuse muusika.

Tallinna Kammerorkestri 26. hooaeg algab Pika tänava pidustustega

26. hooaega alustav Tallinna Kammerorkester kutsub hooajale hoogu andma Pika tänava pidustustele Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas, ehk 30. septembri perepäevale vanalinna südames. Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril oodatakse publikut Tallinna Kammerorkestri kontserdile Tallinna teletornis, 2. oktoobril on kinos Artis Jaanus Nõgistol ja Toomas Lepal valminud Risto Joosti portreefilmi esilinastus. Kolmapäeval, 3. oktoobril on orkestril rõõm kutsuda kõiki Euroopa parima Beethoveni klaverimuusika esitaja Alberto Ferro soolokontserdile ning oma hooaja avakontserdil, 4. oktoobril musitseerib orkester koos Alberto Ferroga ja pühitseb Helena Tulve uudisteose tšellole ja kammerorkestrile esmaettekandega tšellist Leho Karini juubelisünnipäeva.

Eesti Interpreetide Liit avab juubelihooaja

Sel reedel avab professionaalseid eesti muusikuid ühendav Eesti Interpreetide Liit Mustpeade majas oma 20. tegevushooaja. Kontserdiga annavad hooajale avalöögi noored interpreedid oboemängija Ingely Laiv ning pianist Jakob Teppo.

Alisson Kruusmaa on külalishelilooja kammermuusika meistrikursustel Hollandis

23.–30. augustini toimuva International Masterclass Apeldoorni külalishelilooja on Alisson Kruusmaa, kelle teos „Lights of a Distant Forest“ (2018) klarnetile, viiulile, vioolale, tšellole ja klaverile tuleb esiettekandele meistrikursuste lõppkontserdil 29. augustil Apeldoorni Orpheus Theatre’is.

Algab Tallinna Kammermuusika Festival

25. augustil saab alguse XIV Tallinna Kammermuusika Festival, mille kontsertide kavades on seekord fookuses Eesti heliloojate looming.

Uued isamaalised laulud Politsei- ja Piirivalveorkestri kontserdituuril „Mööda piiri“

EV100 muusikaprogrammi kuuluv kontserdituur „Mööda piiri“ liigub 19.-26. augustini mööda Eesti piiriäärseid alasid Sillamäelt Tallinnani. Piret Rips-Laulu, Mihkel Raua, Mari Kalkuni, Olav Ehala, Aare Kruusimäe, Siiri Sisaski, Madis Orava/Ago Niglase, Sven Grünbergi, Maria Kõrvitsa, Mari Jürjensi, Ott Leplandi, Tõnis Mägi ja Rein Rannapi laule esitavad PPA orkestri saatel Tõnis Mägi, Liisi Koikson, Ott Lepland, Mari Kalkun, Karl-Erik Taukar ja Mari Jürjens.

Ansambel U: annab Prantsusmaal kolm kontserti

Ansambel U: annab 16.–18. augustini kolm kontserti festivalil „Le Bruit de la Musique“. Kolme õhtu jooksul tulevad esitamisele Jüri Reinvere, Páll Ragnar Pálssoni, Tatjana Kozlova-Johannese, Vykintas Baltakase, Thierry de Mey, Peter Ablingeri, Antoine Beugeri ja Udo Kasemetsa teosed, samuti U: interaktiivne publikukontsert.

Ilmus Robert Jürjendali autoriplaat

USA plaadifirma Albany Records andis 1. augustil välja Robert Jürjendali autoriplaadi, millel helilooja loomingut esitab Taani-Eesti ansambel Five Seasons.

Eesti Muusika Infokeskus on suvepuhkusel

Eesti Muusika Infokeskus on kollektiivsel suvepuhkusel 5. augustini. Juulikuu muusikasündmuste ülevaatega saab tutvuda meie Uudiskirja vahendusel. Põhjalikuma info kontsertide kohta leiate meie Muusikasündmuste kalendrist. Muusikapoe tellimusi hakkame täitma 6. augustist. Krediitkaardiga makstud PDF-formaadis noodid jõuavad teie meiliaadressile automaatselt. Kaunist suve!

Vsevolod Pozdejevi kammerooper „Seitse kirja kohtumiseks“ Anneli Tohveri doktorikontserdil

Vsevolod Pozdejevi kammerooper „Seitse kirja kohtumiseks“ tuleb Tallinnas esmaskordselt ettekandele 17. juunil kell 19 Mustpeade majas pianisti ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorandi Anneli Tohveri doktorikontserdil.

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdid Armeenias ja Gruusias

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja orkestri aupeadirigent Neeme Järvi annavad ajavahemikul 11.–15. juuni kokku kolm kontserti Armeenia pealinnas Jerevanis, Gruusia pealinnas Tbilisis ja Musta mere äärses Bathumis. Eesti muusikast on kavas Eduard Tubin ja Artur Lemba.

Ansambel U: virtuaalreaalsusprojekti esimene teos valiti Hamburgis toimuva festivali VRHAM! põhiprogrammi

Ansambel U: poolt algatatud virtuaalreaalsusprojekti „Vaata enda ümber, vaata enda sisse” esimene teos, Scott L. Milleri „Raba”, valiti Hamburgis toimuva festivali VRHAM! põhiprogrammi. VRHAM! on esimene rahvusvaheline kunsti ning virtuaalreaalsuse temaatikaid ühendav ning esitlev festival Saksamaal.

65. rahvusvaheline heliloojate rostrum Budapestis oli eesti heliloojatele edukas

14.–19. maini toimus Ungari pealinnas Budapestis 65. rahvusvaheline heliloojate rostrum. Eesti heliloojate Tatjana Kozlova-Johannese „Lighting the Fire“ ja Liina Sumera „Conatus“ valiti mõlemas kategoorias soovitatud teoste nimekirja ehk parimate hulka. Maailma ühel olulisemal nüüdismuusika foorumil kõlas 55 uut heliteost kokku 26 riigist. Parimateks tunnistati islandi helilooja Páll Ragnar Pálssoni „Quake“ ja hollandlase Jan-Peter de Graaffi „Café de nuit“.

Koorimuusika suursündmuse Europa Cantat programm avalik ja piletid müügil

27. juulist 5. augustini toimuva rahvusvahelise muusikafestivali Europa Cantat 2018 alapealkirjaga „Miljon viisi laulmiseks“ programm on avalik ja piletid kontsertidele müügil Piletilevis. Esmakordselt Eestis toimuv Euroopa suurimaid muusikasündmusi toob Tallinnasse tuhandeid lauluhuvilisi ja koorimuusikaeksperte üle maailma. Lisaks on esinejate seas eesti tippkollektiivid Estonian Voices, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor ning Vox Clamantis.

Johan Randvere esineb Moskva konservatooriumi suures saalis

27. mail leiab Moskva konservatooriumis aset suurejooneline galakontsert „Vivat, Kusturica“, mis on pühendatud Serbia filmirežissöör, näitleja ning muusik Emir Kusturicale. Ainukese eestlasena esineb galakonterdil ka pianist Johan Randvere.

René Eespere autorikontsert Saksamaal

10. mail toimus Münsteri Muusikakõrgkoolis René Eespere portreekontsert, kus helilooja kitarrimuusikat esitasid muusikakõrgkooli tudengid. Samas saalis leidis 7. mail aset Matias de Oliveira Pinto (tšello) ja Reinbert Eversi (kitarr) kammerkontsert, kes tõid esiettekandele René Eeespere uue teose „Duo viatores“ („Kaks rändajat“).

Kammerkoor Head Ööd, Vend tähistab 10. sünnipäeva

Sel nädalal tähistab Kammerkoor Head Ööd, Vend oma kümnendat sünnipäeva juubelikontsertidega Tallinnas, Tartus ja Raplas. Kontsertidel kõlavad Arvo Pärdi meistriteos „Te Deum“ (Tartus ja Tallinnas), Pärt Uusbergi uudisteos „Missa Tagore“ (Tallinnas ja Raplas) ning vaimulikud rahvaviisid.

Heliloojate rostrumil osalevad Tatjana Kozlova-Johannese ja Liina Sumera teosed

14.–19. maini toimub Budapestis 65. rahvusvaheline heliloojate rostrum. Klassikaraadio saadab mainekale nüüdismuusika foorumile Tatjana Kozlova-Johannese ja Liina Sumera teosed.

Vanemuise kontserdimaja ja Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja lõppkontsert

18. mail kell 19 toimub Tartus Vanemuise kontserdimajas Vanemuise Sümfooniaorkestri ja Vanemuise kontserdimaja hooaja lõppkontsert. Dirigent Paul Mägi juhatusel kõlavad Ester Mägi „Vesper“, Tõnu Kõrvitsa „Lillede melanhoolia“ (esiettekanne), Ester Mägi vokaaltsükkel „Laulud Betti Alveri luulega“ Paul Mägi orkestratsioonis ja Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr. 10 e-moll op. 93. Solist on Helen Lepalaan (metsosopran).

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Helsingi Barokkorkester andsid koos välja CD

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Helsingi Barokkorkester Aapo Häkkineni juhatusel andsid Ondine’i firmamärgi all välja CD Robert Schumanni haruldaste teostega, mh on plaadile salvestatud „Adventlied“ ja „Vom Pagen und der Königstochter“.

Vsevolod Pozdejevi uudisteose esiettekanne Saksamaal

Helilooja ja pianisti Vsevolod Pozdejevi uus helitöö “Taevased lossid” tuleb esiettekandele 12. mail Saksamaal Bruchsalis, näppepillimuusika festivali BDZ Eurofestival Zupfmusik raames.

„HELIjaKEEL: Õpetajad“: Eller/Tammsaare, Rääts/Smuul, Tüür/Luik, Tulve/Viiding, Liik/Pihelgas, Kõlar/Malin, Tamberg/Valton, E. Kapp/Rummo, A. Kapp/Sööt

MTÜ Kammermuusikute Eesti autorite heli- ja sõnakunsti esitlev sari „HELIjaKEEL“ keskendub maikuus eesti heliloojatest õpetajate ja õpilaste helikeele kõrvutamisele läbi kahe eesti heliloojate koolkonna – Elleri ja Kapi koolkonna. Kontserdikava on üles ehitatud kahele kronoloogilisele õpetajate-õpilaste liinile alustades vanimast kuni tänapäevani ja tulles siis uuesti ajas tagurpidi tagasi: Heino Eller – Jaan Rääts – Erkki-Sven Tüür – Helena Tulve – Marianna Liik ja Marianna Liik – Margo Kõlar – Eino Tamberg – Eugen Kapp – Artur Kapp.

Eesti muusikud esitavad Arvo Pärdi loomingut kõrgetasemelisel kontserdil Rooma vanimas kirikus

Arvo Pärdi autorikontserdiga 7. mail Santa Sabina kirikus Roomas tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ning paavst Franciscuse ametisse nimetamise 5. aastapäeva. Esinejateks on Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel, kontserdil viibib kohal ka helilooja.

Elke Undi kontserdid Kasahstanis

Tartu Jaani kiriku organist ja muusikajuht Elke Unt annab sel nädalal kaks kontserti eesti muusikast Kasahstanis. Orelikonsterdid „Eesti 100 – kõlamaastikud orelil“ toimuvad 4. mail Astana Kunstide Ülikooli saalis ja 6. mail Karaganda Fátima Neitsi Maarja katedraalis. Ettekandele tuleb Peeter Süda, Alfred Karindi, Erkki-Sven Tüüri, Edgar Arro ja Johann Sebastian Bachi muusika.

Jaapanis ilmus CD Urmas Sisaski muusikaga

Eile ilmus Jaapanis pianist Yuko Yoshioka sooloplaat, kuhu on salvestatud Urmas Sisaski Tähistaeva tsükkel nr. 2 „Lõunataevas“ op. 52.

Eesti Sinfonietta esineb Viini Musikvereini Kuldses saalis

3. mail esineb Eesti Sinfonietta Viini Musikvereini Kuldses saalis, juhatab Kristiina Poska. Kavas on Erkki-Sven Tüür ja Ludwig van Beethoven.

Tallinna Filharmoonia hooaja lõppkontserdil tuleb esiettekandele Erkki-Sven Tüüri Viiulikontsert nr. 2

3. mail tuleb Tallinnas Mustpeade majas maailmaesiettekandele Erkki-Sven Tüüri Viiulikontsert nr. 2 „Angel’s Share“ („Ingli osa“), kus soleerib Rootsis elav inglise päritolu viiuldaja Hugo Ticciati. Kontserdile järgneb kell 21.30 jätkuüritusena kontsert „Tüür-remix“, kus Tüüri loomingut uues kuues esitavad Tiit Kikas (viiul, laserharf), Mairo Marjamaa (saksofon), Tallinna Kammerorkester ja dirigent Risto Joost.

Metodisti kirikus kõlab Uno Naissoo Klarnetikontsert

Esmaspäeval, 23. aprillil kõlab Tallinna Metodisti kirikus Uue Tänava Orkestri Mendelssohni sümfooniate tsükli neljas kontsert, lisaks on kavas Uno Naissoo Klarnetikontsert Marten Altrovi soleerimisel.

Poola ja Eesti kammermuusika festival „Varssavi kevad“

20.–23. aprillini toimub Poola ja Eesti kammermuusika festival „Varssavi kevad“, mille eesmärk on tutvustada Eesti kuulajaskonnale Poola 20. ja 21. sajandi heliloojate muusikat. Poola Kultuuri- ja Rahvuspärandi Ministeeriumi toetusel ning Varssavi Fryderyk Chopini Muusikaülikooli algatusel saabub Eestisse paarkümmend Poola muusikut, heliloojat ja muusikatudengit. Lisaks Poola heliloojate loomingule kõlab kontsertidel Eesti heliloojate kammermuusika.

TAFF Clubi hooaja lõpukontserdil kõlab rütmiline kooriteos Kalevipoja ainetel

TAFF Clubi kuuenda hooaja lõpetab 19. aprillil Siim Aimla kontsert sarjas Persona. Selle esimene pool on sissevaade tuleva suve kontsertetendusse „Kalevipoeg“, mille muusika on Siim Aimlalt, NUKU koorile on selle lavastanud ja koori juhatab Reeda Toots. Kontserdi teises pooles kuuleb džässmuusikat Aimla-Tafenau kvintetilt.

Esiettekandele tuleb Galina Grigorjeva „Psalm“

Homme, 17. aprillil kell 19 astub Estonia Kontserdisaalis üles hetkel ainus teadaolev Eestis tegutsev vaid vaskpillidest koosnev kooslus – Eesti Akadeemiline Vaskpillikvintett – kelle esituses kõlab teiste seas Galina Grigorjeva uudisteos „Psalm“.

Järgmisel nädalal algavad Eesti Muusika Päevad

Tänavuse festivali teema on PÜHA. Püha kõige laiemas, kaunimas, inimlikumas ja avaramas mõõtmes – õndsast pühadetundest vaikse tänumeeleni, igapäevastest pühadest ainukordsuse ja imeni. Publikuni jõuab üle 30 uudisteose Eesti tippkollektiivide ja interpreetide esituses. 13. aprilli kontserdil „Püha magma“ Estonia konsterdisaalis kuulutatakse välja LHV uue heliloomingu Au-tasu võitja.

Rudolf Tobiase oratooriumi „Joonas“ eestikeelse versiooni ja originaalorkestratsiooni esiettekanne Eestis

7. juunil tuleb Tallinna Jaani kirikus Nargenfestivali raames esmaskordselt Eestis ettekandele Rudolf Tobiase oratooriumi „Joonase lähetamine“ (hilisema pealkirjaga „Joonas“) eestikeelne versioon ja originaalorkestratsioon.

Kristjan Randalu uus album “Absence” viib eesti jazzmuusika maailma mainekaima plaadifirma ECM nimistusse

Reedest, 6. aprillist on üle maailma müügil rahvusvaheliselt hinnatud eesti pianisti ja helilooja Kristjan Randalu album “Absence”, mis antakse välja eksklusiivse ECM plaadifirma alt. Album on valminud koostöös ameerika kitarristi Ben Monderi ja soome trummari Markku Ounaskariga.

Triin Ruubel ja Kärt Ruubel annavad Londonis kontserdi

Kaksikõdedest noored interpreedid, viiuldaja Triin Ruubel ja pianist Kärt Ruubel, annavad sel reedel, 6. aprillil kammerkontserdi Londonis, kavas Beethoven ja Szymanowski.

Sopran Maria Veretenina ja kandlemängija Kristi Mühling esinevad Peterburis rahvusvahelisel harfifestivalil

2.–3. aprillini astuvad sopran Maria Veretenina ja kandlemängija Kristi Mühling üles rahvusvahelisel harfifestivalil Severnaja Lira Peterburis. Festivali kontserdid leiavad aset Maria teatri Mussorgski nimelises kammersaalis.

Eesti uue koorimuusika kontserdil kõlab 8 esiettekannet

Laupäeval, 7. aprillil kell 18 toimub Tallinn Music Weeki raames uue Eesti koorimuusika kontsert Raadiomaja I stuudios, korraldajaks Eesti Kooriühing. Esiettekandele tuleb 8 uudisteost, autoriteks Kadri Hunt, Marianna Liik, Riho Esko Maimets, Sander Mölder, Sander Pehk, Rasmus Puur, Mirjam Tally ja Eeva Talsi.

Gloria Ilves ja Ilana Makarina olid edukad konkursil Leedus

Duo Gloria Ilves (viiul) ja Ilana Makarina (klaver) võitis 3. preemia ja laureaadi nimetuse VIII Stasys Vainiūnase nim Rahvusvahelisel Pianistide ja Kammeransamblite konkursil Vilniuses.

Valmib Mart Saare kogutud soololaulude esimene plaat

Eesti Muusika Päevadeks valmib esimene plaat Mart Saare kogutud soololauludega Iris Oja (metsosopran), Taavi Tampuu (bariton) ja Kadri-Ann Sumera (klaver) esituses. Plaadil on 34 laulu, nendest 12 esmasalvestust.

Nüüdismuusika festivalil Maailma muusika päevad 2018 Pekingis esindab Eestit Marianna Liik

Rahvusvahelise Nüüdismuusika Ühingu (ISCM) korraldatava festivali Maailma muusika päevad (World New Music Days) kavasse valis tänavu rahvusvahelistest ekspertidest koosnev komisjon Pekingisse Eestit esindama 25-aastase Marianna Liiki teosega “Adapt to prevailing stream and become able to see clearly”.

Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdituur Hiinas

Märtsi teises pooles esinevad Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkrester kontsertidega Hiinas. RAM annab kokku kolm a cappella kontserti Pekingis, Shanghais ja Singapuris ning koos ERSOga astutakse ühiselt üles kahel korral Hongkongi kunstide festivalil Hongkongis. Kontserdid on osa Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud muusikaprogrammist.

Ansambel U: teeb kummarduse vanamuusikale

Teisipäeval, 20. märtsil teeb ansambel U: Eesti Raadio 1. stuudios toimuva kontserdiga „URR-18: Vanamuusika nüüdismuusikas” kummarduse vanamuusikale.

EXIL – kodumaast eemal sündinud Eesti nüüdismuusika

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kõlab sel aastal tavalisest rohkem kodumaiste heliloojate loomingut. Põnevaks täienduseks sellele on pilguheit välismaal sündinud Eesti nüüdismuusikale. Kontserdisarja „Musica Sacra“ raames esinevad sopran Kai Kallastu, helilooja ja dirigent Andrus Kallastu ning tšellist Aare Tammesalu, esitusele tuleb Andrus Kallastu, Hans-Gunter Locki, Udo Kasemetsa ja Mirjam Tally looming.

Uue Tänava Orkestri eest soleerib pianist Kärt Ruubel

19. märtsil kell 19 annab Uue Tänava Orkester Mustpeade majas sügisel alustatud Mendelssohni tsükli kolmanda kontserdi. Orkestri ees soleerib Saksamaal elav pianist Kärt Ruubel, kavas on Charles Ives, Maurice Ravel ja Felix Mendelssohn.

Collegium Musicale ja Klaaspärlimäng Sinfonietta astuvad üles Kreekas

Kammerkoor Collegium Musicale ja Klaaspärlimäng Sinfonietta annavad sellel nädalavahetusel kaks kontserti Kreekas – 17. märtsil Ateenas ja 18. märtsil Thessalonikis. Kontsertidel tulevad ettekandele Arvo Pärdi, Pärt Uusbergi ja Peeter Vähi teosed.

Duo Taavi Kerikmäe – Camilla Hoitenga astusid üles Ameerika Ühendriikides ja Saksamaal

Duo Taavi Kerikmäe (klaver, elektroonika) – Camilla Hoitenga (flööt, USA/Saksamaa) esinesid veebruaris mitmete kontsertidega Ameerika Ühendriikides, kontserdituuri keskmes oli Karlheinz Stockhauseni teos „Poles“. Sama teos tuli 10. märtsil ettekandele ka Karlsruhes keskuses ZKM.

Ilmus kogumik Solare jaoks loodud koorilauludest

Kammerkoor Solare andis seoses oma 40. sünnipäevaga välja noodikogumiku „Pühendusega Solarele“, milles on kuus spetsiaalselt Solarele loodud ja aastail 2009–2017 esiettekandel olnud teost, autoriteks Mart Siimer, Andres Lemba, Kadri Hunt, Pärt Uusberg, Jaanus Nurmoja ja Kristo Matson.

Alisson Kruusmaa teos pälvis Hollandis auhinna

26. veeburarist – 2. märtsini toimus Apeldoornis noorte heliloojate kohtumine "24th Young Composers Meeting", mida korraldab Hollandi kollektiiv Orkest de Ereprijs. Konkursi esimesse vooru laekus üle 150 taotluse, millest 15 osalejal paluti kirjutada uudisteos Orkest de Ereprijsile. Reedesel kontserdil anti kolmele väljapaistvamale osalejale parima kompositsiooni preemia. Nende hulgas pälvis preemia Alisson Kruusmaa teos "Rain" metsosopranile ja puhkpilliorkestrile.

Kammerkoori Head Ööd, Vend kontserdil kõlab üheksa uudisteost

Kammerkoor Head Ööd, Vend annab 3.–5. märtsini kolm kontserti „Kuula, kuidas kumisevad uned“, kus esitatakse üheksa eesti helilooja uudisteoseid. Laulud on kirjutatud just spetsiaalselt koori kõla ja hingust silmas pidades.

Nüüdismuusikafestival AFEKT alustas laienemist Berliinis

17. veebruari õhtul jõudis rahvusvaheline nüüdismuusikafestival AFEKT esmakordselt Saksamaa publikuni. Berliini Kunstide Akadeemias toimuval kontserdil esinesid maailmakuulsad Ensemblekollektiv Berlin, Ensemble Adapter, Neue Vocalsolisten ja AFEKT Solistid. Kõlas Rebecca Saunders’i, Jüri Reinvere ja Helena Tulve looming, sealhulgas Tulve uudisteose "There are tears at the heart of things" maailma esmaettekanne.

Amsterdamis kõlavad Pärdi, Tüüri ja Kõrvitsa teoste Hollandi esiettekanded

Kolmapäeval, 28. veebruaril kell 20.15 annab Amsterdami Muziekgebouws eesti heliloojate muusikaga kontserdi “Balti hinged” Hollandi koor Cappella Amsterdam, dirigeerib Endrik Üksvärav. Kontserdil kõlavad Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa teoste Hollandi esiettekanded. Kontsert on pühendatud Eesti 100. sünnipäevale.

Tallinna Kammerorkestri pidunädalad avab Kristjan Randalu uudisteose esiettekanne

Tallinna Kammerorkestri 25. hooaeg kulmineerub märtsis ja aprillis toimuvate pidunädalatega, mille raames tuuakse igal nädalal publikuni üks uus eriilmeline kontsert. Pidunädalad saavad alguse 2. märtsil Kristjan Randalu uudisteose „Adaption“ klaverile ja keelpilliorkestrile esmaettekandega.

Helilooja Helena Tulve teos „nec ros, nec pluvia“ kõlab täna maineka prantsuse keelpillikvarteti Quatuor Diotima esituses Flagey kultuurikeskuses Brüsselis

ECSA (European Composer & Songwriter Alliance) talvise kohtumise raames Brüsselis leiab aset kontsert, kus tuleb ettekandele Helena Tulve teos „nec ros, nec pluvia“. Eestit esindab kohtumisel Eesti Heliloojate Liit, olles ECSA liikmesorganisatsioon, keda esindab juhatuse esimees Märt-Matis Lill.

12 orelisonaati Eesti Vabariigile

Veebruarist kuni novembrini 2018 tulevad Eesti Orelisõprade Ühingu ja Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse eestvõttel ja korraldusel Tallinna toomkirikus ja teistes kirikutes ettekandele 12 Eesti heliloojate orelisonaati.

Festival Baltikum Berliini Konzerthausis

Eesti, Läti ja Leedu 100. sünnipäeva puhul toimub Berliini Konzerthausis 16.–25. veebruarini festival, kus saab kuulda Baltimaade muusikat ja muusikuid.

Maria Kõrvitsa uudisteose esiettekanne Piteås

Neljapäeval, 15. veebruaril toimub Põhja-Rootsis, Piteås helilooja Maria Kõrvitsa uudisteose "through" esiettekanne. Rootsi Raadio ja Rahvusvahelise muusikanõukogu tellimusel loodud teose kannab ette tunnustatud Rootsi nüüdismuusikaansambel Norrbotten NEO.

Collegium Musicale ja Corelli Barokkorkester astuvad üles Liibanonis

Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul võõrustab rahvusvaheline Al Bustan Festival Beirutis eesti muusikuid –kammerkoor Collegium Musicale ja Corelli Barokkorkester annavad koos kolm ühiskontserti (15., 18. ja 21.02) Johann Sebastian Bachi suurteostega.

Riikliku kultuuri elutööpreemia laureaadid on Aino Pervik, Anu Raud ja Merle Karusoo

Valitsus otsustas tänasel, 8. veebruari istungil kiita heaks kultuuripreemiate komisjoni ettepaneku riiklike kultuuripreemiate määramiseks. Riikliku kultuuri aastapreemia pälvib tänavu teiste seas helilooja Märt-Matis Lill ooperi „Tulleminek“ eest. Preemia pikaajalise väljapaistva tegevuse eest pälvivad kirjanik Aino Pervik, lavastaja Merle Karusoo ning vaibakunstnik Anu Raud.

Järgmisel nädalal on kuulda Virmalisi

Estonia kontserdisaalis toimub 12.–16. veebruarini Eesti klaverimuusikale pühendatud festival „Virmalised“. Haruldane võimalus on kuulata eesti kontsertpianiste, nii neid, kes sel puhul üle maailma koju tulnud kui ka meie rahvusvahelisi suurkujusid.

Mirjam Tally album võitis Rootsis muusikapreemia

Mirjam Tally album "Interferences" sai Stockholmis Manifesti muusikapreemia kategoorias "Eksperimentaalne album". Album "Interferences" ühendab rahvusvahelisi muusikuid ja tutvustab haruldasi muusikainstrumente. Manifesti gala toimus Stockholmis Nalenis 2. veebruaril.

Rahvusooper Estonia tähtsündmusi veebruaris

Veebruaris leiab Rahvusooperis Estonia aset mitmeid põnevaid sündmusi – toimub sümfooniakontsert eesti heliloojate muusikaga, juhatab Vello Pähn (3.02 Estonia kontserdisaalis), algab festival „Eesti teater „Estonias““ (10.–22.02), mille jooksul etenduvad Eino Tambergi „Cyrano de Bergerac“, Tauno Aintsi muusikaga Tomas Eduri ballett „Modigliani – neetud kunstnik“ ja samuti kontsertlavastus „Eesti pidu“, kus on välja valitud hitid eesti lavateostest ning seotud need üheks tervikuks (lavastaja: Marko Matvere), kammersaalis kõlab RO Estonia interpreetide esituses kammerkontsert eesti heliloojate kammermuusikaga (12.02) ning publiku ette astub taaskord Ain Anger. Kuu lõpus, annab teater külalisetendusi Läti Rahvuslikus Ooperi- ja Balletiteatris ning lätlased omakorda Rahvusooperis Estonia.

„Lossimuusika“ sarjas kõlab veebruaris eesti muusika

Kadrioru Kunstimuuseumis toimuv kontserdisari „Lossimuuska“ tähistab veebruarikuus Eesti Vabariigi 100. juubelit kolme kontserdiga, mis on pühendatud eesti heliloojate loomingule. Esinevad Endrik Üksvärav (tenor) ja Jorma Toots (klaver) (2.02), Arvo Leibur (viiul), Aare Tammesalu (tšello) ja Diana Liiv (klaver) (11.02) ning Kristi Kapten (klaver) (25.02).

Järgmisel nädalal algab XI Tallinna Talvefestival

5.–13. veebruarini toimub Tallinna Mustpeade majas, Hopneri majas, Rootsi-Mihkli kirikus ja Estonia kontserdisaalis Tallinna Talvefestival. Festivalil astuvad üles eesti interpreedid ning külalised Iisraelist, Venemaalt, Argentiinast, Poolast ja Tšehhist. Festivali raames tähistab Muusikute fond PLMF oma 15. sünnipäeva piduliku Galakontserdiga Estonia Kontserdisaalis 7. veebruaril kell 19.00. Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

Johan Randvere, Heli Veskus ja Tarmo Eespere astuvad üles Itaalias

Milanos astub 26. jaanuaril Milano La Scala Sõprade Ühingu majas üles soolokontserdiga pianist Johan Randvere, kavas eesti klaverimuusika. 28. jaanuaril esinevad kultuurikeskuses Spazio Teatro 89 lisaks Randverele veel sopran Heli Veskus ning pianist Tarmo Eespere, kavas Mart Saar, Sergei Rahmaninov ja Richard Wagner.

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kolmas kontserdituur Ameerika Ühendriikidesse

Homme, 25. jaanuaril sõidab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester oma kolmandale kontserdireisile Ameerika Ühendriikidesse. Kokku antakse seitse kontserti Florida, Iowa, Michigani ja California osariikides. Solistidena astuvad üles Triin Ruubel (viiul), Ben Beilman (viiul) ja Garrick Ohlsson (klaver), juhatavad Neeme Järvi ja Arvo Volmer. Kavas on Johannes Brahms, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Jean Sibelius, Antonín Dvořák, Arvo Pärt, Heino Eller ja Eduard Tubin.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri kontserdid ning Arvo Pärdi festival

26.–28. jaanuarini toimub Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud festival „Arvo Pärt Weekend“ Brüsselis Flagey kontserdimajas, kus helilooja loomingut esitlevad koos Belgia interpreetidega Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester.

Eesti Sinfonietta esmakordelt Estonia kontserdisaalis

Sarjas „Kuldne klassika. Viini kuld“ toob Eesti Sinfonietta 20. jaanuaril Jõhvis ja 21. jaanuaril Tallinnas ettekandele Wolfgang Amadeus Mozarti, Ludwig van Beethoveni ja Joseph Haydni loomingu. Solistina astub üles orkestri kontserteister Maano Männi, kes teeb orkestri ees ka debüüdi dirigendina.

Manfred MIMi ooper „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“ esietendub Rahvusooperis Estonia

19. jaanuaril esietendub Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostööprojektina Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks sündinud ooper „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“. Ooper räägib ühest rahvast ja ühest maast, kelle ajalugu on mõjutanud suur (kosmiline)looduskatastroof, tänu millele on nad saanud tahtmatult alusepanijaks Euroopa kultuurile varasest rauaajast alates.

Antakse välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad

Laupäeval, 20. jaanuaril jagab Eesti Kooriühing koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid. Aastapreemiate gala toimub kell 15 Estonia kontserdisaalis. 12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 80 nominenti.

Esiettekandele tuleb Erkki-Sven Tüüri 9. sümfoonia „Mythos“

Eesti Festivaliorkester Paavo Järvi juhatusel toob maailma esiettekandele Erkki-Sven Tüüri 9. sümfoonia „Mythos“. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kontserdid leiavad aset 16. jaanuaril kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis ja 18. jaanuaril kell 20 Brüsseli kaunite kunstide keskuses Bozar.

Jaan-Eik Tulve pälvis Aasta muusik 2017 tiitli

Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid aasta muusikuks 2017 dirigent Jaan-Eik Tulve. Tiitli üleandmine toimub 14. jaanuaril Tallinna Niguliste kirikus.