Music News

Syntax Ensemble ja Tallinna Uue Muusika Ansambel annavad homme ühise kontserdiTallinna Uue Muusika Ansambli kutsel esineb Tallinnas virtuoosne Syntax Ensemble Itaaliast. Kontsert toimub homme, 10. mail kell 19 Mustpeade maja Valges saalis. Lisaks Syntax Ensemble’ile astub üles ka Tallinna Uue Muusika Ansambel ning üheskoos tuuakse publikuni põnev kava itaalia ja eesti uuemast muusikast.

Kavas:
Tallinna Uue Muusika Ansambel:
Märt-Matis Lill „Escape“ (2022, Eesti esiettekanne)
Liisa Hõbepappel „The jangling lightness of solace“ (2022, Eesti esiettekanne)
Pasquale Corrado „Ozone“ (2018, Eesti esiettekanne)

Syntax Ensemble:
Maurilio Cacciatore „Rebus II“ (2020, Eesti esiettekanne)
Tõnu Kõrvits „Hope“ (2020)
Ülo Krigul „Earth… to Become Earth Again“ (2007/2009)
Toivo Tulev „Fana“ (2023, maailma esiettekanne)
Ivan Fedele „Maja“ (1999)

Syntax Ensemble asutati 2018. aastal Milanos kaasaegse muusika kollektiivina. Ansambel on Itaalia muusikamaailmas kiiresti tuntuks saanud ning sellesse kuuluvad tipptasemel muusikud Itaaliast ja üle Euroopa. 2019. aastal pidas Syntax oma avakontserdihooaja Milanos Teatro Dal Vermes, pälvides kriitikute tunnustuse ja suure publiku vastukaja. Ansambli kontserdisari, mis toimub nüüd Auditorium San Fedeles, on pälvinud tunnustust uuenduslike kontserdiformaatide poolest. See hõlmab koostööd multimeediaartistidega ja loob dialooge erinevate repertuaaride vahel, mille tulemuseks on publikule kaasahaarav ja mõtlemapanev kogemus.

Syntax Ensemble on esinenud sellistel festivalidel nagu Milano Musica, Traiettorie Parma, Nuova Consonanza Roma, Amici della Musica di Firenze ja Accademia Filarmonica Romana. Ansambel on teinud koostööd meie aja kuulsamate heliloojatega nagu näiteks Ivan Fedele, Toshio Hosokawa, Unsuk Chin, Beat Furrer, George Benjamin, Michael Jarrell, Marco Stroppa, Alberto Posadas, José Manuel López López, Klaus Lang, Dimitri Kourliandski, Francesco Filidei, Alessandro Solbiati, Gabriele Manca jt.

2020. aasta detsembris pälvis ansambel Itaalia välisministeeriumi toetusel auhinna „Vivere all’italiana in musica“. Auhind võimaldas ansamblile luua Itaalia heliloojate teoseid ja uusi tellimusi audiovisuaalse projekti „Una sola moltitudine“ raames.

Syntax Ensemble on pühendunud ka haridusprojektidele: aastatel 2019–2021 esineti residentsusansamblina Giuseppe Verdi nimelises konservatooriumis toimunud rahvusvahelistel kompositsioonimeistrikursustel, samuti rahvusvahelistel kursustel Festival Pontino Sermonetas. 2024. aastal alustab ansambel koostööd Milano Scuola Civicaga, tehes koostööd Giovanni Verrando kompositsiooniklassiga.

Sündmus Facebookis
Pilet: Fienta
 

Tagasi