Music News

Estonian Voicese uus album „Kallimale“ valmis koostöös maailma tippudega


Estonian Voices. Foto: Marten Merila

19. aprillil ilmub Euroopa ühe säravaima vokaalansambli Estonian Voices kolmas helgekõlaline album „Kallimale“. Uue plaadi kolmteist lugu on saanud inspiratsiooni popist, jazzist, nii Eesti kui ka Aafrika rahvamuusikast ning sündinud oma valdkonna tipp-produtsentide ja helirežissööride abiga.

„Nimetame ise uuel albumil kõlavaid laule „südamelauludeks“, aga neid võib võtta ka kui kolmeteist lühijutustust, mille oleme püüdnud üheks helgekõlaliseks helivaibaks seada. See album teeb iga kuulaja kõrvadele ühe mõnusa pai,“ kirjeldab albumit Estonian Voicese liige ja kunstiline juht Kadri Voorand. 

Albumil kõlab originaallooming. Kuuleb laulja-laulukirjutaja tüüpi meloodiaid, mida Estonian Voicese kuus lauljat neile omase delikaatsuse, kõlakvaliteedi ning harmooniatunnetusega esitavad. Enamiku albumi muusikast on kirjutanud Kadri Voorand, ühe pala autoriks on ansambli sopran Maria Väli. Lõpptulemusse on oma panuse andnud kõik ansambli liikmed – lisaks eelnimetatutele Mirjam Dede, Aare Külama, Rasmus Erismaa ning Mikk Dede.

Erakordne on ka „Kallimale“ abimeeskond, mis koosneb maailma absoluutsetest tippudest. Lõviosa lugudest on miksinud a cappella maailma tipparranžeerija ja auhinnatud Los Angelesi produtsent Andrew Kesler, kes on jazz-vokaalansambli Accent asutajaliige ja produtseerinud muusikat maailmakuulsatele ansamblitele Pentatonix ja The Manhattan Transfer. Kolm maagilise helimaastikuga salvestust on miksinud Eesti 2024. aastal parimaks miksijaks ja helirežissööriks tunnistatud Kaarel Tamra. Plaadi lõppviimistluse tagas üks maailma parimaid a cappella mastering-spetsialiste, Torontos tegutsev Reuben Ghose. 

Albumi salvestasid Eesti vaieldamatud tipp-helirežissöörid Siim Mäesalu, Siim Hiob ja Andres Olema Eesti Rahvusringhäälingu ja Tallinna Muusika- ja Balletikooli MUBA stuudiotes. Plaadi kujundus valmis kunstnik Urmas Viigi käe all.

Estonian Voices võitis kuulajate südamed juba oma esimesel esinemisel 2010. aasta festivalil Jõulujazz. 2014. aastal ilmunud debüütalbum „Ole hea“ tõusis märgiliseks albumiks Eesti muusikamaastikul, pälvides Eesti Muusikaauhindadel 2015 Aasta Jazzalbumi tiitli, ning 2018. aasta sügisel ilmunud ansambli teist albumit „Taat läks lolliks“ hinnati samuti Aasta Jazzalbumi tiitli vääriliseks. 

Estonian Voices on andnud kontserte Eestis, Saksamaal, Rootsis, Šveitsis, Soomes, Lätis, Leedus, Itaalias, Inglismaal, Araabia Ühendemiraatides, USAs, Kanadas, Venemaal ja Hiinas. Aastate jooksul on ansambel osalenud erinevates koostööprojektides, jagades lava artistidega nagu Take 6, The New York Voices, Bobby McFerrin, Accent, NOËP, Estonian Dream Big Band, Vaiko Eplik, Lenna Kuurmaa, Ruja, Curly Strings, ERSO  ja paljud teised.

Albumi esitlus toimub Jazzkaarel 22. aprillil kell 21 Von Krahli Teatri saalis (endine Vaba Lava). 

Lisainfo:
  • Jazzkaar
  • Mirjam Dede ja Rasmus Erismaa tutvustavad uut albumit Vikerraadio saates „Vikerhommik“ (15.04.2024, saatejuhid Kirke Ert ja Taavi Libe)

Tagasi