Music News

Ansambli Una Corda kontsert „Hingede aed“Pühapäeval 26. novembril kell 18.00 esineb Niguliste kiriku Antoniuse kabelis ansambel Una Corda koosseisus Kristi Mühling (kannel), Liis Jürgens (harf), Ene Nael (klavessiin). Kontserdil on kaastegev Kristjan Kannukene (hääl/vioola).


Kavas on eesti heliloojate originaallooming: Liis Jürgensi „Lill – väiksemgi“, Lauri Jõelehe „Chant polyphonique / Polüfooniline laul“, René Eespere „Tres sorores / Kolm õde“, Ülo Kriguli „Quilty Pleasures In Open D From The Real Fakebook“ ja ansambli seaded teostest Mari Vihmandi „Vaikelu II“ ning Mart Soo / Liis Jürgensi „Eemal tuli lähedale ehk kui WGT oleks mesilasi pidanud“.

Kontserdi pealkiri on väike sõnamäng novembrikuule omasest hingede ajast, mis suunab inimesi tagasi vaatama nii enda elukäigule kui ka möödunud aegadele. Sellest lähtuvalt loovad kontserdi kavasse kuuluvad teosed justkui silla mineviku ja tänapäeva vahele, rahvapärimuse, varajase muusika idee kasutamise, looduse jätkuva ringkäigu ja pop-muusika klassikute tsitaatide põimimisega.

Kontserdil astub kaastegevana üles Kristjan Kannukene (hääl/vioola), kes on juba jõudnud näidata end mitmekülgse (impro, klassika, popp) noore muusikuna.

Hea kombe kohaselt intrigeerib ansambel publikut oma live-kompositsioonidega.

Harukordseks muudab kontserdi Niguliste kiriku Antoniuse kabeli miljöö, mis toetab suurpäraselt ansambli kõlapilti.

Sissepääs muuseumipiletiga makstes 12/8 € kohapeal või soetades Eesti Kunstimuuseumi veebilehelt
 
Una Corda aastal 2022 ilmunud plaat „Voolujoon“ valiti Aasta Kammermuusika Albumiks ja Aasta Klassikaalbumi nominendiks. Plaat on saadaval EMIKi veebipoes või allalaetav ansambli Bandcampi lehelt.

Lisainfo: Una Corda

Tagasi