Music News

Lauri Jõelehe CD „Austusavaldus kuldajastule“ esitluskontsert

27. aprillil kell 19 toimub Mustpeade majas helilooja Lauri Jõelehe autoriplaadi „Austusavaldus kuldajastule“ esitluskontsert, kus kõlavad Jõelehe teosed, mis on inspireeritud Hispaania renessansiajastu heliloojate muusikast. Üles astuvad Garth Knox (vioola), Ene Nael (klavessiin), Irina Zahharenkova (klaver), Kirill Ogorodnikov (kitarr), Lauri Jõeleht (kitarr) ja Anna-Liisa Eller (kannel). Kontsert kuulub festivali Eesti Muusika Päevad programmi.


 

Lauri Jõeleht. Foto: Mari Arnover

Pariisis resideeriv Garth Knox on erakordne muusik, kes on tuntuks saanud Arditti kvarteti ja Pierre Boulezi poolt loodud Ensemble intercontemporaini vioolamängijana. Garth Knox esitab Jõelehe soolovioola teose „Chant Harmonique”, mis nõuab interpreedilt virtuoossust mängida keerulisi meloodiaid naturaalflažolettidel. Kirill Ogorodnikovi esituses kõlab harfi imiteeriv kitarrisonaat „Sonata à la Arpa“. Lisaks saab kontserdil kuulata Irina Zahharenkova omanäolist käsitlust klaveriteosest „Chant“, Ene Naela interpretatsioonis tuleb ettekandele klavessiinipala „Chant Polyphonique“.

Igale Jõelehe teosele eelneb renessanss-pala, millest vastav teos on inspiratsiooni ammutanud. Alonso Mudarra, Luys de Narváezi ja Diego Pisadori algselt vihuela’le kirjutatud lood kõlavad kandlel Anna-Liisa Elleri suurepärases esituses. Mudarra teose „Fantaasia del IV tono” esitab Lauri Jõeleht kitarril.

Lisaks eelnimetatud kavale on plaadil ka teose „Chant Harmonique” vioola ja ansambli versiooni kontsertsalvestus Garth Knoxi ja Ansambel U: esituses (helirežissöör Ats Treimaa). Ülejäänud teosed on salvestatud Mustpeade maja Valges saalis ja Viimsi Püha Jaakobi kirikus aastatel 2020–2023. Plaadi helirežissöör on Nikita Shishkov, kujundaja Tatiana Iakovleva ning produtsendid Lauri Jõeleht ja Mirje Mändla. Album on lähiajal kättesaadav EMIKi Muusikapoest.

Lisainfo: Eesti Muusika Päevad

Tagasi