Music News

MUBA neidudekoor Iisraelis MustonenFestil

Tel Avivi konservatooriumis

1.–6. märtsini viibis Tallinna Muusika- ja Balletikooli neidudekoor Iisraelis, kus festivali MustonenFest Tallinn–Tel Aviv raames anti kolm kontserti. Kontserdid oli publikurohked ning menukad, eriti sooja vastuvõtu pälvis kõikjal Arvo Pärdi teos “Peace upon You Jerusalem”.

Neljapäeval, 2. märtsil esineti Tel Avivi konservatooriumis koos suurepärase tütarlastekooriga Bat-Kol (dirigent Anat Morahg), lisaks mõlema koori oma kavale esitati ühiselt nii eesti- kui ka heebreakeelset muusikat, eesti heliloojaist oli kavas Arvo Pärdi, Cyrillus Kreegi, Urmas Sisaski ja Tõnu Kõrvitsa looming.
 
Jeruusalemma Christ Church

Reedel, 3. märtsil toimus kontsert ajaloolises Jeruusalemma südames Kristuse kirikus (Christ Chruch) ja kujunes tänu nii erilisele paigavaimule kui ka teadlikule kuulajaskonnale sügavalt liigutavaks sündmuseks kõigi kohalviibinute jaoks.

Mõlemal kontserdil astusid dirigentidena koori ette ka koorijuhtimise eriala õpilased: Tel Avivis Paula Kõrvits (harfil Kaisa Helena Žigurs); Jeruusalemmas Mia Martina Sarapuu ja Ita Väljamäe.

Sabati ajal pidas ka koor sobilikult hingamispäeva: külastati Masada kindlust ja Surnumerd, nauditi Iisraeli maastiku ebamaiseid vaateid.
 
Haifa kontserdi järel

Pühapäeva, 5. märtsi kontsert toimus Iisraeli suuruselt kolmandas linnas Haifas. Kontsert ülikooli saalis anti koos džässkitarrist Jaak Sooääre ja pianist Ivo Sillamaaga, kes esitasid Johann Sebastian Bachi muusikat. Jaak Sooäär musitseeris ka koos neidudekooriga, ühises kavas olid vaimulikud rahvaviisid Cyrillus Kreegi ja Tõnu Kõrvitsa seadeis.

MUBA neidudekoori dirigent on Ingrid Kõrvits, hääleseadja Jaanika Kuusik, kes astus kontsertidel üles solistina Urmas Sisaski teoses “Heliseb väljadel”. Kontserdireisil osales 36 lauljat, kes pidasid vastu nii lõõskavale päikesele kui ka tugevatele emotsioonidele, hoides kõrgel nii Eesti, MUBA kui ka meie põhjamaise muusikakultuuri lippu.

MUBA neidudekoor tänab südamest lapsevanemaid, oma kooli ja kultuurikapitali, kelle toetus elamusliku reisi võimalikuks tegi. Eriline tänu kuulub festivali kunstilisele juhile Andres Mustonenile ja promootor Malle Talvet-Mustonenile, kes eesti muusikuid igal aastal sellesse erilisse riiki kutsuvad, nende kohalviibimist korraldavad ning nõnda Eestile ja eesti muusikale aina uusi sõpru võidavad.
 

Tagasi