Music News

Esmakordselt koos Pärnu publiku ees – Henri Christofer Aavik ja Hans Christian Aavik

Täna, 3. märtsil on Pärnu publikul võimalus oma silmaga näha virtuoosseid vendi, dirigent Henri Christofer Aavikut ja 2023. aasta vabariigi aastapäeva kontsertetenduselgi säranud viiuldajat Hans Christian Aavikut.

Pärnu Linnaorkestri direktori Helen Erastus: „Orkestril on suur rõõm taas võõrustada loomingulisusest ja musikaalsusest pakatavaid noori muusikuid. Pärnu Linnaorkestri varasem koostöö on toimunud kas Hansu või Henriga, mistõttu seekordne kohtumine on meie jaoks erakordne. Proovid on olnud väga inspireerivad ja tööõhkkond nauditav, mistõttu ootan tänast kontserti erilise huviga. Hea meel on näha piletite eelmüügist, et Hansul ja Henril on suur toetajaskond.“

Aastaid Saksamaal, Šveitsis ja nüüd Hollandis tudeeriv noor tulevikutalent dirigent Henri Christofer Aavik pälvis 2022. aastal oma konkursisaavutuste eest – esikoht Soomes Jorma Panula konkursil ja II koht Svetlanovi konkursil Monacos – Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. Oma erialal on tippu jõudnud ka Henri vend Hans Christian, kes võitis möödunud aastal viiuldajate esikümnesse kuuluva rahvusvahelise Carl Nielseni konkursi ja pälvis sellega samuti Kultuurkapitali preemia.


Henri Christofer Aavik ja Hans Christian Aavik proovisaalis. Foto: Carine Metsarand

Kontserdil „AAVIK & AAVIK“ kõlab maailmaklassika: Carl Nielseni „Finale“ süidist keelpilliorkestrile op. 1 (1888), Ludwig van Beethoveni Viiulikontsert D-duur op. 61 (1806), Jean Sibeliuse „Rakastava“ op. 14 (1893/1912) ning Eduard Tubina „Sümfoniett eesti motiividel“ ETW 11 (1940).

Henri Christofer Aaviku sõnul kohtuvad seekordsel kontserdiõhtul üks säravamaid pärle viiulimuusika ajaloos, Beethoveni viiulikontsert D-duur kolme suure põhjamaise sümfooniku loominguga. Kontserdi avab hoogne finaal taani viiulitalendi ja helilooja Carl Nielseni armastatud süidist keelpillidele, mis juhatab sisse kontserdi solisti Hans Christian Aaviku, kes pälvis hiljuti 1. preemia just Nielseni järgi nimetatud mainekal rahvusvahelisel konkursil Taanis.

Õhtu teine pool on kargelt põhjamaine. Soome rahvalaulust alget saanud Jean Sibeliuse keelpillisüidile „Rakastava” („Armastaja”) järgneb Eduard Tubina läbinisti rahvuslikus stiilis „Sümfoniett eesti motiividel“ — teos, mida võib ehk nimetada meistri sümfooniate väikevennaks, kuid mille iseloomus peitub kogu Tubinale omane suurejoonelisus.

Dirigent lisab: „Tänaseks võin koos Pärnu Linnaorkestriga vaadata tagasi juba päris mitmele meie varasemale muusikalisele kohtumisele. Sel korral on rõõm taaskohtumisest sedavõrd suurem, et solistina astub meie ette minu vend Hans Christian, kelle esituses kõlab kordumatult kaunis Beethoveni viiulikontsert. Ülejäänud õhtut kujundavad põhjamaised-rahvuslikud meeleolud — kõlab kolme suurmeistri, Nielseni, Sibeliuse ja Tubina looming.”

Lisainfo: Pärnu Linnaorkester
Piletid: Piletimaailm

Tagasi