Music News

Algavad Pärnu Nüüdismuusika PäevadFestivalil on kavas heliloojate ja interpreetide koostöös jätkata Eestis vähetuntud mikrotonaalsuse uurimist. Kuigi eesti vanem rahvalaul on tihti mikrotonaalne, eesti kunstmuusika esimesed kokkupuuted mikrotonaalsusega toimusid juba 1930ndatel ning mikrotonaalsust kasutavad oma loomingus mitmedki eesti heliloojad, ei ole selle teoreetilisi aspekte eesti keeles süstemaatiliselt ja katvalt käsitletud.

Pärnu Nüüdismuusika Päevade kavas on sümpoosion, kontsert, töötuba, esitlused, teoste ühiskuulamised ja -vaatamised. Toimub valdkondadevaheline “Mikrotonaalse muusika töötuba 2”, milles uuritakse mikrotonaalseid helisüsteeme ning valmistatakse ette kontserdikava mikrotonaalsest muusikast. Sümpoosionile ja töötuppa on plaanis kutsuda mikrotonaalsuse tippasjatundjad Stephen Weigel, Paul Erlich ja Douglas Blumeyer Ameerika Ühendriikidest ning Agustín Castilla-Ávila Austriast, kes teevad koostööd eesti heliloojate ja interpreetidega. Töötuba toimub loomekeskuses MASSIA koostöös Pärnu Koidula Gümnaasiumiga, mille õpilased saavad võimaluse kuulata loenguid ja osaleda ka teoste loomisel ja ettekandmisel.

Nüüdismuusika oskuskeele projekti raames jätkatakse vikipeediapõhise nüüdismuusika oskuskeele käsiraamatu koostamist.

Sissepääs kõigile üritustele on tasuta.

Pärnu Nüüdismuusika Päevad alapealkirjaga „Kompositsioonimudelid 5. Mikrotonaalses 2“ toimub 22.–30. jaanuarini. Festivali korraldab Eesti Arnold Schönbergi Ühing.

Vaata ajakava: www.schoenberg.ee

Tagasi