Music News

Esietendub Alo Põldmäe kammerooper „Emajõe ööbikud“7. juunil esietendub Tartu Uues Teatris Alo Põldmäe kammerooper „Emajõe ööbikud”, mis räägib laulupeo sünnist Tartus 150 aastat tagasi. Libreto autoriteks on Rein Veidemann ja Leelo Tungal. Lavastaja on Ivar Põllu, kunstnik Kristiina Põllu, valguskunstnik Rene Liivamägi. Dirigent ja muusikajuht on Markus Leppoja. Laval on Maria Listra, Oliver Kuusik, Märt Jakobson, Rasmus Kull, Atlan Karp, Simo Breede, Eva-Maria Shepel ja Karl Markus Kaiv. Kaasa teeb Tartu Noortekoor ja kammeransambel, kuhu kuuluvad peale klaveri, klavessiini ja keelpillikvarteti ka saksofonid ja marimba. Lavastaja Ivar Põllu sõnul on ooper muusikaliselt väga kontrastne – on modernistlikku helikeelt, kerget retsitatiivi ja rahvusromantilist meloodilist laulu.

Kammerooperi „Emajõe ööbikud“ lähtepunktiks on seesama Tartu, aga 150 aastat tagasi. Perekond Jannsenite kodus on küpsemas uus kaelamurdev idee. Nagu eestikeelse päevalehe väljaandmisest poleks veel küll, korraldab sama seltskond ehk sisuliselt väike perefirma (Jannsen ja tema lapsed) nüüd eestikeelset laulupidu. Võimude ja teiste eestlaste vastuseisu tuleb murda igasuguste kavalustega, kohati oma au ja väärikust löögi alla pannes. Lavastus on pühendatud laulupeo 150. aasta juubelile ja kõikidele Eesti startup'idele, mis muudavad ajalugu.

Lisaks esietendusele on tulekul veel 8 etendust, mida mängitakse Tartu Uue Teatri saalis 8., 11., 12., 14., 15., 18., 19. ja 20. juunil. Piletid on müügil teatri kodulehel (uusteater.ee) ja teatri kassas, mis on avatud tööpäeviti 12–16ni.

Vaata ka: www.uusteater.ee/lavastused/koidula

Tagasi