Music News

Metsosopran Kai Rüütel annab Inglismaal soolokontserdi


Kai Rüütel
Foto: Stanislav Moshkov
  17. oktoobril kell 19.30 annab metsosopran Kai Rüütel soolokontserdi „Tallinn to St. Petersburg“ Oxfordi Ülikooli Holywell Music Roomis. Tema lavapartneriks on rahvusvaheliselt tunnustatud inglise pianist Roger Vignoles. Kontserdi kavas on vene romansside ja saksa liedi kõrval suur rõhk ka eesti heliloojate loomingul. Ettekandele tuleb Sergei Rahmaninovi, Nikolai Rimski-Korsakovi ja Johannes Brahmsi vokaalmuusika, eesti heliloojatelt kõlab Miina Härma „Ei saa mitte vaiki olla“, Veljo Tormise „Nurkad viivud“, Ester Mägi „Kolm laulu Betti Alveri luulele“ ning Mart Saare soololualud „Ennemuiste“, „Kadunud ingel“, „Kõrs kahiseb“, „Mis see oli?“, „Sügismõtted“ ja „Üks ainus kord“. Kontserdi salvetab ka BBC Radio 3.

Euroopa ooperilavadel tuntust kogunud Kai Rüütel on teinud Roger Vignolesiga koostööd ka varasemat – 2015. aasta märtsis anti kaks täispikka kontserti Estonia kontserdisaalis ja Tartu Ülikooli aulas. Tol korral oli kavas Alexander Zemlinsky, Gustav Mahleri ja Franz Schuberti vokaallooming. Lisaks on Rüütel astunud soolokontsertidega üles veel näiteks Covent Gardenis, Toulouse Operas, Mumbai Tata Theatre’s jm.

 

Kai Rüütel on õppinud laulmist Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, Kuninglikus Konservatooriumis Haagis, Hollandi Rahvusliku Ooperiakadeemias ning täiendanud end Londonis Kuningliku Ooperi juures tegutseva Jette Parker Young Artist Programme’is (JPYAP). Ta on üles astunud Londoni Kuninglikus Ooperis, Šoti Ooperis, Hollandi Rahvusooperis, Antwerpeni Flandria ooperis Belgias, Hispaanias Liceu ooperiteatris (Gran Teatre del Liceu), Toulouse’i ooperiteatris Théâtre du Capitole Prantsusmaal, Madriidi Teatro Realis Hispaanias, Dallase ooperis USA-s ning Theater an der Wienis Austrias. Novembris on lauljatari võimalik kuulda Rahvusooper Estonia laval nimirollis Bizet’ ooperis „Carmen“.

Kuula Kai Rüütli ja Roger Vignolesi intervjuud BBC 3s (alates 5.45).

Tagasi