Music News

Koorilaulukogumik „Siin on ilus elada“ nüüd CD-plaadil

Eesti Filharmoonia Kammerkoori vinüülplaat „Siin on ilus elada“ jõudis koostöös plaadifilrmaga Forte kordusväljaandeni CD-l. Salvestise taas väljaandmine on ajendatud tänavusest XXVI laulupeost ning Miina Härma 150. sünniaastapäevast. Plaadil kõlavad Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tõnu Kaljuste esituses Miina Härma „Ei saa mitte vaiki olla“ ja „Lauliku lapsepõli“, Aleksander Säbelmann-Kunileiu „Mu isamaa on minu arm“, „Sind surmani“ ja "Ellerhein", Karl August Hermanni „Oh laula ja hõiska“, „Munamäe otsas“, „Kungla rahvas“ jpt.

„Neid laule on lauldud juba terve sajandi, nad on leidnud tee inimeste südamesse ning imbunud eestlaste DNA-sse, sellepärast soovisimegi tänavusel laulupeoaastal teha Eesti rahvale kingituse ja taastada kunagine väga populaarne vinüülplaat CD kujul“, lausus EFK direktor Esper Linnamägi.

Originaalplaat salvestati 1984. aastal Lagedi Kultuurikeskuses helirežissöör Enn Tomsoniga ning selle andis välja aasta hiljem plaadifirma Meloodia. Kordusväljaande esikaanel on kasutatud originaalplaadi kaanekujundust, mille autor on Mari Kaarma, CD kujunduse tegi Aadam Kaarma, remaster – Tanel Klesment.

CD on müügil Laseringi, Rahva Raamatu ja Apollo kauplustes, laulupeol ning Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontoris.

Tagasi