Music News

Voces Musicales tutvustab hollandi koorimuusikat

Kammerkoor Voces Musicales annab sel nädalalõpul kaks kontserti: laupäeval, 8. märtsil kell 16 sarjas “Musica sacra” Pärnu Eliisabeti kirikus ning pühapäeval, 9. märtsil kell 18 Tallinna Metodisti kirikus. Kavas pealkirjaga “Transparence” tuleb ettekandele valik hollandi koorimuusika paremikust noore hollandi dirigendi Lodewijk van der Ree juhatusel.
 
Kontsert algab nelja psalmiga 17. sajandi helilooja Jan Pieterszoon Sweelincki sulest. Pärast hilisromantilist kõrvalepõiget Alphons Diepenbrocki teosega „Dämmerung“ (Goethe tekstile) kõlab koorile, trompetitele ning tromboonidele kirjutatud „Transparence“ (“Läbipaistvus”), mille autoriks on 20. sajandi helilooja Ton de Leeuw. „Transparence“ kõlab Eestis esmakordselt.
 
Kammerkoor Voces Musicales on Risto Joosti asutatud professionaalse suunitlusega kollektiiv, mis on saavutanud ligi 15 tegutsemisaastaga olulise koha Eesti muusikamaastikul ja tutvustanud publikule teoseid, mis on oma raskusastme tõttu paljude teiste Eesti kooride kavadest välja jäänud. Repertuaar hõlmab kogu lääne muusikalugu – ulatub vanamuusikast tänapäeva heliloojate uudisteosteni ja sisaldab olulist osa maailma koorimuusika klassikast. Lisaks regulaarsele tegevusele Eestis on koor andnud kontserte ka Lätis, Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal, Venemaal, Slovakkias, Iisraelis ja Jaapanis.Kammerkoor Voces Musicales koduleht

Tagasi