Music News

ETV tütarlastekoori talvekontsert „For Music“

Pühapäeval, 19. jaanuaril kell 19 toimub Tallinna Lauluväljaku Klaassaalis ETV Tütarlastekoori ja Vilistlaskoori talvekonstert „For Music“. Kontserdil kõlab esiettekandes Pärt Uusbergi tsükkel „7 laulu Neitsi Maarjale“ ning Rasmus Puuri ja Kadri Voorandi uudislooming. Lisaks esiettekannetele kõlavad Tõnu Kõrvitsa, Arvo Pärdi, Rein Rannapi, Veljo Tormise ja teiste heliloojate teosed, mis on koorile viimastel aastatel maailma kontserdilavadel edu toonud. Koori juhatavad Aarne Saluveer, Pärt Uusberg ja Rasmus Puur.

Kontserdil esitletakse koostöös Klassikaraadioga salvestatud uut CD-d „For Music“, mis sisaldab legendaarseid teoseid Arvo Pärdilt, Veljo Tormiselt ja Cyrillus Kreegilt. Plaadi nimilooks on Tõnu Kõrvitsa „For Music“, mis on kirjutatud Lord Byroni tekstile. Plaadi üllatuseks on kaks boonuslugu – Veljo Tormise „Sampo tagumise” remix-id Sten Saluveerilt ja Takahashi Kuniyukilt, viimane neist ilmunud Jaapanis juba LP kujul.

„Oleme laulnud eesti muusika kullafondi kõikjal üle maailma ja juba mõnda aega oli suur soov aidata kaasa uue värske eesti muusika sünnile,“ ütles koori kunstiline juht Aarne Saluveer. „Algus on vägev – naudime alanud koostööd väga ja plaanime lähitulevikus noorte heliloojate uued teosed ka salvestada. Tütarlastekoor ja vilistlaskoor üheskoos moodustavad hääleseadja Nadia Kuremi targal juhendamisel väga heakõlalise instrumendi.“

Kontsert Facebookis

Piletid Piletilevist

Tagasi