Music News

Tarmo Johannese soolokontserdid

Novembris toimub kaks kontserti Tarmo Johannese omanäolisest kontserdisarjast „Lamamiskontserdid“, mis pakub publikule võimalust kuulata muusikat lamades.

9. novembril toimuval kontserdil kõlavad Ton Bruyneli, Kaija Saariaho, Tatjana Kozlova-Johannese ja Emanuele Casale teosed flöödile ja elektroonikale. 23. novembril toimuv kontsert kaasab esitusse ka kuulajad – ettekandele tuleb interaktiivne kontsert flöödile ja publiku kontrollitud helidele, mille kohta on peagi oodata täpsemat infot Tarmo Johannese kodulehel.

Kontserdid toimuvad Taiji klubi saalis kell 19, uksed on avatud alates 18.15 ning sissejuhatav vestlusring algab orienteeruvalt kell 18.45. Kontserditele eelneb sissejuhatav vestlusring teoste ja heliloojate taustast ning kavasid saatnud tähtsamatest ideedest. Sissepääs on vabatahtliku annetuse alusel, soovituslikult 1–5 €. Selga tuleks panna mugavad rõivad, jalga puhtad sokid, soovi korral võib kaasa võtta ka oma padja.

Tarmo Johannes on hinnatud flöödipedagoog ja solist, kes on erilist tähelepanu pälvinud kaasaegse muusika esitajana ning tuntud ansamblitest U: ja Resonabilis. Ta on osalenud mitmete Eesti orkestrite töös ning andnud arvukaid soolo- ja kammermuusikakontserte Eestis ja välisriikides. Ta osalenud aastast 2001 festivalidel „Flutish Kingdom“, „Nyyd“, „Eesti Muusika Päevad“, „Pärnu Nüüdismuusika Päevad“ ja „Tartu Jaani Kiriku Päevad“ ning osalenud flöödimängijana ka teatriprojektides sh Theatrumi „Ma olen tuul“. Johannese repertuaaris on esikohal nüüdismuusika, talle on kirjutanud teoseid mitmed Eesti heliloojad sh Tauno Aints, Age Hirv, Mart Siimer, Kristjan Kõrver, Tatjana Kozlova-Johannes ja Märt-Matis Lill. 2001. aasta sügisest töötab Tarmo Johannes flöödiõpetajana G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis.
 

Tagasi