Music News

Usedomi Muusikafestival Saksamaal on pühendatud Eesti muusikale

20. korda Usedomi saarel Läänemere eri piirkondade muusikat tutvustav festival keskendub tänavu eesti muusikale. 21. septembrist–12. oktoobrini kestev muusikasündmus saarel, mis jagatud Saksamaa ja Poola vahel, pakub kümneid kontserte kirikutes, lossides ja kontserdisaalides. Esinejate seas on Neeme, Paavo ja Kristjan Järvi, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor ja paljud teised.

Avakontserdil 21. septembril Peenemünde muuseumis vanas elektrijaamas soleerib Erkki-Sven Tüüri Fagotikontserdis Martin Kuuskmann, orkestrit Baltic Youth Philharmonic juhatab Kristjan Järvi.
22. septembril esineb Krummini Püha Miikaeli kirikus vanamuusikaansambel Hortus Musicus (kunstiline juht Andres Mustonen).
23. septembril astub Stolpe lossis üles trio David Geringas (tšello), Selvadore Rähni (klarnet) ja Kalle Randalu (klaver), kavas Arvo Pärdi „Spiegel im Spiegel“, Erkki-Sven Tüüri „Arhitektoonika II“, Benjamin Britteni Sonaat tšellole ja klaverile, Lepo Sumera „Quasi improvisata“ ning Johannes Brahmsi Trio klarnetile, tšellole ja klaverile a-moll op. 11.
24. septembril annab Peenemünde muuseumis kontserdi dirigent Paavo Järvi koos orkestriga Deutsche Kammerphilharmonie Bremen. Publik saab kuulata Arvo Pärdi teoseid „Cantus in Memory of Benjamin Britten“ ja „Fratres“ ning Beethoveni sümfooniaid nr. 4 ja 7.
25. ja 26. septembril astub publiku ette Insomnia kvartett, muu hulgas kavas Rudolf Tobiase Keelpillikvartett nr. 1.
26. septembril kannab Leipzigi Keelpillikvartett oma kontserdil Seebad Heringsdorfi kirikus Haydni ja Beethoveni kvartettide kõrval ette ka Arvo Pärdi „Summa“ ja Erkki-Sven Tüüri Keelpillikvarteti.
27. septembril annab St. Marien Kirches kontserdi Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel, kavas Johann Sebastian Bachi, Einojuhani Rautavaara ja Claude Debussy teosed ning Arvo Pärdi „Virgencita“, „Dopo la vittoria“, Cyrillus Kreegi „Maga, maga, Matsikene“, „Nõmmelill“, „Sirisege, sirbikesed“, Veljo Tormise kolm osa tsüklist „Jaanilaulud“ ja „Raua needmine“.
28. septembril on ansambli Berlin Counterpoint programmis Swinemünde Kultuurimajas Tõnis Kaumanni „Ecce homo“, Vsevolod Pozdejevi Süit A-duur flöödile ja klaverile ning Erkki-Sven Tüüri „Arhitektoonika I“.
3. oktoobril esineb Wolgasti Püha Peetri kirikus Eesti Rahvusmeekoor ja Andres Uibo (orel) Mikk Üleoja juhatusel, kavas Andres Uibo „Apokalüptiline sümfoonia“, Rudolf Tobiase „Eks teie tea“, Veljo Tormise „Piiskop ja pagan“, „Muistse mere laulud“, „Incantatio maris aestuosi“ ja „Laulja“ ning Felix Mendelssohn Bartholdy ja Giovanni Bonato teosed.
3. oktoobril annavad kontserdi ka Anu-Mari Uuspõld (sopran), Rasmus Kull (tenor) ja klavieriduo Mati Mikalai-Kai Ratassepp. Ettekandele tuleb Beethoveni, Carl Maria von Weberi ja Carl Loewe muusika. Kontsert toimub Lüttenortis Otto Niemeyer-Holsteini ateljees, kontserdi moderaatorid on Kristel Pappel ja Harry Liivrand.
5. oktoobril esinevad Seebad Zinnowitzi kirikus tangomuusikaga Villu Veski (saksofon), Tiit Kalluste (akordion), Andre Maaker (kitarr) ja Peedu Kass (kontrabass).
6. oktoobril annab Trassenheides kontserdi duo Triin Ruubel (viiul) ja Kärt Ruubel (klaver), kavas ka Arvo Pärdi „Fratres“.
8. oktoobril tuleb Seebad Bansinis lavale ansambel Resonabilis (Iris Oja - laul, Tarmo Johannes - flööt, Kristi Mühling - kannel, Aare Tammesalu - tšello) Toivo Tulevi, Tõnu Kõrvitsa (esiettekanne), Tatjana Kozlova ja Kristjan Kõrveri muusikaga.
9. oktoobril esineb Kölpinsee hotellis „Seerose“ publikule omaloomingu ja improvisatsioonidega helilooja ja pianist Rein Rannap.
11. oktoobril esitab vokaalansambel Vox Clamantis Seebad Ahlbecki kirikus keskaja muusikat ning Arvo Pärdi loomingut.
12. oktoobril on NDR Sinfonieorchesteri ees dirigent Neeme Järvi ja solistid Maarika Järvi (flööt) ja Kalev Kuljus (oboe), kavas Eduard Tubina „Süit eesti tantsudest“ ja Sümfoonia nr. 4, Mozarti Oboekontsert KV 314 ning Peeter Vähi „Taevase järve laul“.

Lisaks leiavad aset loengud, meistrikursused ja noortefestival.

Vaata ka: Usedomer Musik Festival

Tagasi