Muusikauudised

Täna: ansambel U: ja läbikukkumine

Ansambel U: annab täna, 2. aprillil kell 19 ERR Uudistemaja 1. stuudios kontserdi, mille raames uurib erinevaid tahkusid olukordadest, kus muusikud ei suuda püstitatud ülesannetega toime tulla ning kuidas erinevad heliloojad on seda kunstilise potentsiaalina teravmeelselt ära kasutanud. Läbikukkumine on üks suuremaid hirme klassikalise muusika valdkonnas ja seda tabuteemat avavad eri nurkade alt kontserdi kavas olevad 4 põnevat ja eripalgelist teost. 

Kaastegevad: Ekke Västrik, Doris Hallmägi, Theodore Parker

Kavas: 
Mark Applebaum (1967) „Pre-composition“ (2002) 8-kanalisele lindile või 8 lugejale
Peter Ablinger (1959) „Weiss/Weisslich 4“ (1992) klaverile ja saateansamblile
Tom Johson (1939) „Failing, A Very Difficult Piece For Solo String Bass“ (1975). Versioon soolotšellole
Frederic Rzewski (1938-2021) „Les Moutons de Panurge“ (1969) mistahes arvule muusikutele meloodilistel pillidel ja mistahes arvule mittemuusikutele millel iganes

Ansambel U: loodi 2002 aastal Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannese poolt ja sellesse kuuluvad 6 silmapaistvat muusikut: Helena Tuuling - klarnet, Merje Roomere - viiul, Levi-Danel Mägila - tšello, Taavi Kerikmäe - klaver, Tarmo Johannes - flööt, Vambola Krigul - löökpillid. U: on hetkel aktiivseim ning tuntuim uue muusika ansambel Eestis, tähistades käesoleval hooajal oma 20. tegevusaastat. Ansamblile on iseloomulik tundlik kõlapilt, avatus julgetele eksperimentaalsetele ideedele ning ka kõige nõudlikumate teoste esitamine ilma dirigendita.

„URR” ehk „Ansambel U: Rahvusringhäälingus“ on ansambel U: 2013. aastal alguse saanud kontserdisari, kus U: tutvustab erinevaid olulisi teemasid nüüdismuusikas. Hooajas toimub 4 kontserti, mis toimuvad ERR Uudistemaja 1. stuudios ning neid saab kuulata otseülekandes Klassikaraadios. Käesolev kontsert on sarjas 42. Heliloojate tausta, teoseid ja teemat tutvustavad U: liikmed Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes.

Piletid on saadaval Fientas

Kontserdi kannab üle Klassikaraadio
 

Tagasi