Muusikauudised

Lauri Jõelehe looming kõlab Shanghais ja Amsterdamis


Lauri Jõeleht. Foto: Mari Arnover

  Garth Knox. Foto: www.garthknox.org

17. novembril esitab Garth Knox Lauri Jõelehe soolovioola teose „Chant Harmonique“ Shanghai vioolafestivalil Viva la Viola. Festival toimub Shanghai Konservatooriumis iga kahe aasta tagant. Lisaks meistriklassidele annab Knox seal soolokontserdi, mille kavas on lisaks Jõelehe teosele ka György Ligeti, Benjamin Dwyeri, György Kurtági ja Garth Knoxi enda teosed. Maailma nüüdismuusika tippu kuuluv vioolakunstnik Garth Knox on korduvalt esinenud ka Eestis. Viimati astus ta külalisena üles Ansambel U: juubelikontserdil 26. oktoobril. Garth Knox on esitanud Jõelehe teost „Chant Harmonique“ varasemalt ka Eestis, Hispaanias, Saksamaal ja Inglismaal.

„Chant Harmonique“ kõlab päev hiljem ka Tallinna Suurgildi hoones Mairit Mitt-Bronikowska esituses Tallinna Uue Muusika Ansambli kotserdil. Ettekandele tuleb kava, mille ansambel esitas tänavu maikuus Saksamaal Potsdamis festivalil Intersonanzen. Teiste seas on kavas ka Ülo Kriguli „suite-case II“ soolotromboonile ja Tatjana Kozlova-Johannese „Lovesong“ flöödile ja viiulile. Kontserdile on sissepääs tasuta.

Lauri Jõelehe klavessiiniteose „Chant Polyphonique“ kannab Piibe Maria Talen ette 2. detsembril Amsterdami kuulsas Orgelparkis. Klavessiinimängija Piibe Maria Talen võitis 2021. aastal maineka klavessiinikonkursi, mis toimus Amsterdamis rahvusvahelise festivali Prix Annelie de Man raames. Käesoleva aasta festivalil astuvad 2. detsembri kontserdil üle selle konkursi võitjad ja žüriiliikmed. Kontsert toimub Amsterdami kontserdisaalis Orgelpark, kus on ühtekokku üheksa orelit.

Teost „Chant Polyphonique“ saab kuulata ka Ene Naela esituses juba 26. novembril ansambli Una Corda kontserdil „Hingede aed“ Niguliste kirikus. Kontserdikavas on lisaks Jõelehele ka Liis Jürgensi, René Eespere, Ülo Kriguli, Mari Vihmandi ja Mart Soo looming.

Lisainfo:

Tagasi