Muusikauudised

Corelli Musicu heategevuslik kontserdisari „Eesti mõisad 2023”


Sarja „Eesti mõisad” juubelikontsertidel 12.–13. augustil Padise ja Kaagjärve mõisates soleerib meie üks parimaid tenoreid Mati Turi, kes on hinnatud ja nõutud tenor nii Eestis kui ka välisteatrite lavadel. Kaasa teeb eelmisel aastal oma 30. juubelisünnipäeva tähistanud barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel koosseisus Meelis Orgse (barokkviiul), Villu Vihermäe (barokktšello), Imbi Tarum (klavessiin). Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.
 
Kavas on barokiaja heliloojate Georg Philipp Telemanni, Georg Friedrich Händeli, Arcangelo Corelli, Domenico Scarlatti jt meistrite aariad, kantaadid ja sonaadid. Üks kantaatidest tuleb Eestis esiettekandele. 
 
Mati Turi on pälvinud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2002), Eesti Kultuurkapitali stipendiumi „Ela ja sära“ (2007), Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali preemia (2012), Eesti teatri muusikalavastuse aastaauhinna (2014) Tannhäuseri tegelaskuju kõrgetasemelise vokaalse teostuse eest Richard Wagneri ooperis „Tannhäuser“ (rahvusooper Estonia) ja Georg Otsa nimelise auhinna (2018). Mati Turi sai tänavu Eesti teatri auhindade galal aasta muusikaauhinna Tristani osatäitmise eest Richard Wagneri ooperis „Tristan ja Isolde“ (Vanemuise teater), mis esietendus 2022 a. aastal. Turi repertuaari kuulub rikkalik valik ooperirolle ja oratooriumide sooloosi, samuti on ta üles astunud kammerlauljana ning olnud pikka aega Eesti Filharmoonia Kammerkoori liige. Tema repertuaar hõlmab muusikat barokist eesti nüüdisheliloojate teosteni.
 
Agentuuri Corelli Music juba 25. korda toimuv kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu jauni muusika ja metseenlusega. Alates 1999. aastast toimunud kontserdisarja raames on mängitud 100 erinevas mõisas üle Eesti.
 
Mõisates ootavad tund enne kontserdi algust ja vaheajal mõnusad salongikohvikud.
Kontserdi pikkus koos vaheajaga 2,5 tundi.
 
Korraldaja: Corelli Music
www.corelli.ee
www.fb.com/corellimusic
 

Tagasi