Muusikauudised

Vändras avatakse Mihkel Lüdigi nimeline saal

Põhja-Pärnumaa Vallavalitsus koostöös Vändra Kultuurimaja ja Vändra Gümnaasiumiga avab 2. veebruaril Mihkel Lüdigi kontserdisaali. Lüdigi saali nime saab Vändra Gümnaasiumi aula. Lüdigi saali avamise kontsertide sarjas „Laulud nüüd tulevad“ korraldatakse 2023. aasta esimeses pooles viis kontserti.

Avakontserdi „Ma vaatan üles mäele“ annavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel. Ettekandele tuleb Heino Elleri „Kodumaine viis“ keelpilliorkestrile, Veljo Tormise süit filmist „Kevade“ ja „Kolm mul oli kaunist sõna“ keelpilliorkestrile ja flöödile (solist Pipilota Neostus), Lepo Sumera „Concerto per voci e strumenti“ segakoorile ja keelpilliorkestrile, Arvo Pärdi „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“ keelpilliorkestrile ja kellale, Erkki-Sven Tüüri „Passion“ ja „Action“ keelpilliorkestrile ja Tõnu Kõrvitsa „Ma vaatan üles mäele“ (8. osa tsüklist „Kreegi vihik“) segakoorile ja keelpilliorkestrile. Kontserdi lõpetavad laulud laulupidude kuldvarast: Peep Sarapiku „Ta lendab mesipuu poole“, Gustav Ernesaksa „Mu isamaa on minu arm“ ja Mihkel Lüdigi „Koit“.

Järgmistel kontsertidel astuvad üle Ain Anger (bass), Mari Poll (viiul) ja Momir Novakovic (akordion) (25. veebruar), Kaunimate Aastate Vennaskond (8. märts), Hortus Musicus (24. märts) ning Olav Ehala ja Nele-Liis Vaiksoo (14. aprill).

Kontserdist 2. veebruaril algusega kell 19 teeb otseülekande Klassikaraadio.

Lisainfo:
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Vändra Kultuurimaja
Piletilevi

Tagasi