Muusikauudised

USA segakoor The Southern Chorale annab Eestis kolm kontserti Tõnu Kõrvitsa muusikaga


Tõnu Kõrvits. Foto: Kaupo Kikkas

The Southern Chorale

The Southern Chorale, segakoor Mississippi südamest annab kolm tasuta kontserti Eestis. Kavas gospelmuusika ja Tõnu Kõrvitsa uue kooritsükli „St. Michael Songs“ („Miikaeli laulud”) Eesti esiettekanne.

The Southern Chorale on ligi 20 aastat tegutsenud Lõuna-Mississippi Ülikooli muusikaosakonna juures ning selle lauljad on valdavalt dirigeerimise ja laulueriala tudengid. Koor kuulub USA tuntumate hulka, millest annavad tunnistust korduvad kutsed esinemiseks nii üleriigilistel kui piirkondlikel kooriassambleedel ning auhinnad kodu-ja välismaistelt festivalidelt ja konkurssidelt. Southern Chorale üheks tunnusjooneks on esmaettekannete osakaal koori repertuaaris. Käesolev turnee toob Riia, Viljandi, Tartu ja Tallinna publiku ette Tõnu Kõrvitsa uudisteose „St.Michael Songs“ („Miikaeli laulud“), mille maailmaettekanne toimus tänavu kevadel USAs. Kavas on ka Tõnu Kõrvitsa teine kooritsükkel „Skysongs“ („Taevalaulud“).  Dirigent Dr. Gregory Fuller õpetab samas ülikoolis dirigeerimist ja teisi koorimuusika-alaseid aineid ning on ülemaaliselt tunnustatud meisterklasside ja muusikasündmuste korraldaja. Ta on juhatanud ka mitmeid sümfooniaorkestreid ja puhkpilliansambleid.

Kontserdil kõlab ka meil suhteliselt harva kuuldav gospel-muusika, millest paiskuv energia ei lase publikul toolidele istuma jääda. Kontserdireisid on viinud koori Lõuna-Korea, Norra, Rootsi, Jamaika, Rumeenia, Ungari, Mehhiko, Austria, Tšehhi, Prantsusmaa ja Inglismaa publiku ette. Kontserdid toimuvad:

9. jaanuaril kell 18 Viljandi Baptisti Kirikus
10. jaanuaril kell 19 Tartu Pauluse Kirikus
11. jaanuaril kell 19 Tallinna Jaani Kirikus

Kontserdid on tasuta.

Kontserdi kavaleht: https://issuu.com/usmmusic/docs/sle_tour_program

Tagasi