Muusikauudised

Eesti Kammerkooride Liidu kontserdisarja avakontserdid Tallinnas ja Tartus

Eesti Kammerkooride Liidu kontserdisarja „Kuulajale“ esimesel kontserdil astuvad üles kammerkoor Head Ööd, Vend Külli Kiiveti juhatusel ja Tartu Ülikooli Kammerkoor Triin Kochi juhatusel. Head Ööd, Vend esitab René Eespere (esiettekanne), Piret Rips-Laulu, Pärt Uusbergi, Ivo Antognini, Ola Gjeilo, Morten Lauridseni ja Paweł Łukaszewski teoseid, Tartu Ülikooli Kammerkoori kavas on Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Pärt Uusbergi, Mariliis Valkoneni ja Jaakko Mäntyjärvi muusika. Kontserdid toimuvad 27. novembril kell 19 Tallinnas Mustpeade maja Olavi saalis ja 30. novembril kell 19 Tartu Ülikooli ajaloo muusemi Valges saalis.
Uus kontserdisari pakub Tallinna ja Tartu publikule võimalust kuulata kvaliteetset koorimuusikat esinduslikes kontserdisaalides. Igal kontserdil esineb kaks koori, kes esitavad publikule huvitava ja tervikliku kontsertprogrammi. Hooajal 2013/2014 toimub kuus kontserti, järgmisteks esinejateks kammerkoor A. Le Coq, E Stuudio kammerkoor, kammerkoor Crede ja kammernaiskoor Sireen.

2008. aastal tegevust alustanud kammerkoor Head Ööd, Vend on tänavu võitnud Grand Prix’ rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2013“ ja A-kategooria esikoha segakooride võistulaulmisel „Tuljak“.

1971. aastast koorimuusikat esitav Tartu Ülikooli Kammerkoor on andnud nii kodus kui ka välismaal ligikaudu pooltuhat kontserti ning saavutanud esikohti koorifestivalil „Tallinn“ (2003), „Tuljak“ (2005), rahvusvahelisel Griegi nimelisel koorikonkursil Norras (2005) ja Grand Prix' IX ja X Eesti kammerkooride festivalil. 2008. aasta edukate tulemuste ning kontserttegevuse eest valis Eesti Kooriühing Tartu Ülikooli Kammerkoori Aasta Kontsertkooriks ning dirigent Triin Koch sai Aasta Dirigendi preemia.

Vaata ka: Eesti Kammerkooride Liit
Kontsert Facebookis

Tagasi