Muusikauudised

Mikk Murdvee ja Sten Lassmann esitavad Mihkel Keremi viiulisonaate

22. märtsil kell 19 astuvad Mustpeade majas üles viiuldaja Mikk Murdvee ja pianist Sten Lassmann. Ettekandele tulevad Mihkel Keremi viiulisonaadid nr. 1 (1993-1994), nr. 2 (1996) ja nr. 3 (2006) ning see on ühtlasi ka Murdvee-Lassmanni plaadiesitluskontsert. Sama kavaga kontsert toimus ka 19. märtsil Türi Kultuurimajas.

Viiuldajast helilooja Mihkel Keremi loomingu hulka kuulub üle saja teose. Kõige arvukamalt on ta komponeerinud kammermuusikat, milles kesksel kohal on viiul. Sümfoonilise muusika (sh kolm sümfooniat) ja instrumentaalkontsertide kõrval on ta loonud üheksa keelpillikvartetti, kolm sonaati viiulile ja klaverile, 6 sonatiini sooloviiulile, 16 prelüüdi klaverile jpm.
on õppinud viiulit ja kompositsiooni Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusikaakadeemias (õpetajad Mirjam Kerem ja Jaan Rääts). Ta on täiendanud end Levon Chilingiriani ja William Mivali käe all Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis, kus Kerem sai 2006. aastal magistrikraadi. Alates 2002. aasta sügisest elab Mihkel Kerem Londonis.
Kerem on töötanud kontsertmeistri abina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning kontsertmeistrina mitmes briti orkestris. Samuti kuulunud mitmete keelpillikvartettide koosseisu nii Eestis kui ka välismaal. Viiuldajana on Mihkel Kerem pälvinud tunnustust konkurssidel Vilniuses ja Tšehhoslovakkias ning 1995. aastal auhinnatud I preemiaga Eesti noorte keelpillimängijate võistlusel.

Mikk Murdvee alustas viiuliõpinguid kuue aastaselt ning on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Sibeliuse Akadeemias Helsingis. Ta on solistina esinenud koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga, Soome Sõjaväeorkestriga ja paljude teiste hästi tuntud kollektiividega. Samuti on ta töötanud kontsertmeistrina paljude suurte orkestritega, seal hulgas ERSO, Kymi Sinfonietta, Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkester ja Seinäjoki Linnaorkester. Mikk Murdvee on tõestanud end ka väga võimeka dirigendina, töötades ka maestro Eri Klasi käe all.

Sten Lassmann on Eesti noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid pianiste, kes on pälvinud tunnustust nii vabariiklikul kui ka rahvusvahelisel areenil. Ta on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (magistrikraad) ning täiendanud end ka Pariisi Rahvuslikus Kõrgemas Muusika ja Tantsu Konservatooriumis. Ta on õppinud ka magistriõppes Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias ning käesoleval ajal jätkab samas asutuses doktorantuuris. Ta on pälvinud palju auhinnalisi kohti konkurssidel nii Eestis kui välismaal.
Sten Lassmann on esinenud Eestis, mujal Euroopas, Venemaal ja Kanadas ning teinud koostööd Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, Vanemuise Sümfooniaorkestriga, Pärnu Linnaorkestriga ja Tallinna Kammerorkestriga. 2011.aastal pälvis Sten Lassmann XIV Heino Elleri nimelise muusikapreemia Elleri klaverimuusika esitamise, salvestamise ja propageerimise eest.

Tagasi