Muusikauudised

Organist Ines Maidre kontserdid Ameerikas

Ajavahemikus 25. september kuni 14. oktoober viibib organist Ines Maidre Ameerika Ühendriikides, et sealsetes ülikoolides ja kirikutes anda kuus soolokontserti ning viia läbi kaks meistrikursust. Mitmekülgsetes kontserdikavades kõlab Johann Sebastian Bachi, Dietrich Buxtehude, Johann Kaspar Kerlli, Ferenc Liszti, Guy Bovet’, Kurt Wiklanderi, Bjarne Sløgedali ja paljude teiste teoste kõrval ka eesti orelimuusika Peeter Süda, Alfred Karindi ja Edgar Arro sulest.

Selle kontserdireisi esimene ülesastumine toimus 25. septembril Salt Lake Citys Madelaine’i katedraalis, kõlasid Peeter Süda Prelüüd ja fuuga g-moll (1914/1920), Kerlli „Battaglia“, Bachi Toccata d-moll, Buxtehude Passacaglia d-moll, Wiklanderi Scherzo ostinato op. 2 jm. Järgmised kontserdid leidsid aset 2. oktoobril Washingtoni Riiklikus Katedraalis, 4. oktoobril Ohio Ülikooli Galbreath’i kabelis ja 7. oktoobril Indiana Ülikooli Aueri saalis. Indianas viis Maidre läbi ka meistrikursuse organistidele.

Eile, 9. oktoobril esines ta Indianas asuvas Columbuse linnas, kus ettekandele tulid muuhulgas Alfred Karindi „Berceuse“, Süda Prelüüd ja fuuga, Francki Kolmas koraal, Nielseni „Nidarose katedraali kellad” ja Liszti sümfooniline poeem „Tasso. Lamento e trionfo“ (orelile seadnud Peeter Süda). Selle kontserdireisi viimane ülesastumine ja ka meistrikursus toimuvad 14. oktoobril Iowas Amese linnas Bethesda kirikus. Kavas juba varem kõlanud teoste kõrval ka Peeter Süda „Pastorale“ (1920) ja „Scherzino“ (1916–1918), läti helilooja Margeris Zarinsi “Variatsioonid B-A-C-H teemal”, norralaste Egil Hovlandi Toccata “Il Canto del mare” ja Bjarne Sløgedali „Variatsioonid norra rahvalaulu teemal“.

Novembri alguses viibib Ines Maidre Eestis, et VII Hugo Lepnurme Muusikapäevade raames viia läbi meistrikursus ning anda soolokontsert. 3. novembril kell 10.00–16.00 Tartu Peetri kirikus toimuva organistide meistrikursuse teemaks on „Koraal ja rahvaviis töötluses“ ning sama päeva õhtul kell 19 esineb Maidre soolokavaga „Koraali kukerpallid“.


Ines Maidre

Tagasi