Muusikauudised

Kontsertetendus HELI : PILT

13. septembril kell 19 võib festivali “Plektrum” raames näha Tallinna Katariina kirikus audiovisuaalset kontsertetendust HELI : PILT. Kõlab Lepo Sumera, Heino Elleri, Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri jt. muusika. Juba 2006. aastal välja tulnud kontsert-performance’i toovad publikuni Kadri-Ann Sumera (klaver), Ardo Västrik (tšello), Taavi “Miisu” Varm (video) ja Oliver Kulpsoo (valgus).

Tegijad kirjeldavad oma projekti järgmiselt:

Iga heli tekitab mingi tunde. Sama tunde tekitab sageli ka mõni pilt. Mis saab, kui heli ja pilt kokku panna? Üritame leida ruumi, mis oleks ainult meie oma. Mis paneks publikut tundma, et ta on täna siin esimest ja viimast korda ning mis aitaks meil ja publikul leida teed selle muusika südame juurde: aitaks võimendada tunnet, mida muusikas väljendada tahame.

Tänapäeva heliloojad lisavad sageli oma teostele video, tantsu, teksti vms. Meie projekt erineb just nimelt selle poolest, et kasutame juba ammu kirja pandud teoseid, ja teiste inimeste kirjapandud teoseid. See on meie, esitajate, nägemus teise inimese loomingust. Just nimelt „nägemus”, sest seda on näha. Üritasime leida neid värve ja pilte, mis tekivad meil seda muusikat kuulates.


Mariliis Valkonen

Tagasi