Muusikauudised

Mustpeade majas kõlas „Pöörane Bach“


Tallinna Kammerorkester ja Kadri Toomoja.
Foto: Rene Jakobson

4. aprillil soleeris Mustpeade majas barokikuninga Johann Sebastian Bachi muusika populariseerimiseks „Pöörase Bachi“ kontserdil hinnatud pianist ja vabakutseline orelimängija Kadri Toomoja koos Tallinna Kammerorkestriga.

Kontserdil kõlasid Bachi sooloteosed orelile, samuti Bachi kolmas klavessiinikontsert, kus seekord oli solistiks orel. Lisaks esitasid Tallinna Kammerorkestri solistid särava Brandenburgi kolmanda kontserdi.

„Bachi heliteoste täiuslikku struktuuri võiks võrrelda katedraalidega, kus ta peamiselt tegutses – lisaks perfektsele sümmeetriale peitub neis rohkelt leidlikult peidetud märke, retoorikat ja numbrimaagiat. Selle kõige juures ei kaota muusika oma ilus ja väljendusrikkuses, vastupidi, see hoopis võimendab seda. Samuti seab Bachi meisterlik muusika interpreedile kõrged nõudmised ja suured väljakutsed,” ütles solist Kadri Toomoja.

Kadri Toomoja on vabakutseline orelimängija, kes praegu õpib Helsingis Sibeliuse Akadeemias oreli erialal. Samuti on ta pälvinud tunnustusi pianistina ning tegutseb tütarlastekoori Ellerhein juures kontsertmeistrina.

Järgmine „Pöörase Bachi“ kontsert toimub 18. mail, kui dirigent Tõnu Kaljuste toob koos Tallinna Kammerorkestriga kuulajate ette Bachi instrumentaalmuusikast eriti eredalt esile tõusnud teose – „Fuugakunsti“ BWV 1080.

Mullu novembris Tõnu Kaljuste kunstilisel juhtimisel alustanud „Pöörase Bachi“ kontserdisarja eesmärk on barokikuninga Johann Sebastian Bachi rikkaliku loomingu tutvustamine.

Tallinna Kammerorkester, mis asutati 1993. aastal Tõnu Kaljuste eestvedamisel, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkester on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. 2014. aastal oli Tallinna Kammerorkester kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament", mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele Grammy. Lisainfo: www.tko.ee

Piletid 18. mai kontserdile on saadaval Piletilevis
 

Tagasi