Muusikauudised

Sireenide palve kõlab pühapäeval Rootsi-Mihkli kirikus


Kammernaiskoor Sireen
. Foto: Kalev Lilleorg

Pühapäeval, 7. aprillil kell 15 toimub Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus kontsert „Palve“. Esinevad kammernaiskoor Sireen, sopran Yena Choi ja organist Ulla Krigul.

Kontserdi peateoseks on prantsuse helilooja Gabriel Fauré „Messe basse“, mille osad on põimitud eri maade heliloojate peamiselt vaimuliku vokaal- ja orelimuusikaga. „Aastate jooksul on mul kogunenud kaante vahele terve hulk imekaunist vaimulikku muusikat ning otsustasin selle Sireeni jaoks terviklikuks kontserdikavaks kujundada,“ sõnas kontserdi kunstiline juht, dirigent Laura Štoma. „Lisaks Fauréle saab pühapäeval kuulda teoseid heliloojatelt nagu Poulenc, Dubra, Ešenvalds, Grigorjeva, Sisask, Kõrvits jt,“ lisas Štoma.

Kontserdil teeb kaasa Lõuna-Koreast pärit, kuid hetkel Eestis tegutsev sopran Yena Choi, kes on solistina üles astunud Tallinna Kammerorkestri ees nii Tõnu Kaljuste kui ka Kristiina Poska juhatusel. Samuti esineb kontserdil Eesti üks noorema generatsiooni silmapaistvamaid organiste Ulla Krigul, kes on tuntud nii kammermuusikuna kui ka kiriku organisti ning kontsertmeistrina.

Piletid on müügil Fientas ja enne kontserdi algust kohapeal. Kontsert „Palve“ toimub Eesti Kooriühingu kontserdisarjas ja tänu Eesti Kultuurkapitali toetusele.

Kammernaiskoor Sireen loodi 2011. aasta novembris pikka aega koos laulnud sõpruskonna pinnalt. Sireen taotleb hõrku, kuid naiselikult tummist ja lummavat kõla, sidudes naiskoorile omase heliseva kõlavärvi kammerlikult selge vokaaliga. Iga Sireeni hääl annab oma panuse ilu loomisse ja iga laulja on võimekas solist. See teeb Sireenist paindliku ja vastutustundliku partneri kõikvõimalikeks žanriülesteks ja harjumuspäratuteks kooslusteks – olgu nendeks siis punkkontserdid, lavastused, ooperid või midagi täiesti senitundmatut. Sireeni repertuaar varieerub vanamuusikast tänapäevase heliloominguni, väärtustades seejuures koostööd noorte ning andekate Eesti heliloojatega. Kooril on ilmunud kaks albumit: „Terra Incognita“ (2016) ja „Terra Feminarum“ (2023). Sireeni dirigent 2022. aasta sügisest on Laura Štoma.
 

Tagasi