Muusikauudised

Estoonlased pälvisid 6 eesti teatri aastaauhinda

Rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil kuulutati Eesti Rahva Muuseumis välja teatri aastaauhindade laureaadid, kelle seas tänavu oli suisa 6 estoonlast.
 
Muusikaauhind
 
Raiko Raalik – nimiosa Eino Tambergi ooperis „Cyrano de Bergerac“ (Teater Vanemuine) ning Golaud' osatäitmine Claude Debussy ooperis „Pelléas ja Mélisande“ (Rahvusooper Estonia).
 
Arvo Volmer – Richard Wagneri ooperi „Lohengrin“ ning Claude Debussy ooperi „Pelléas ja Mélisande“ muusikaline teostus (mõlemad Rahvusooper Estonia).
 
 Balletiauhind
 
William Newton – Vronski lavastuses „Anna Karenina“, Stanley lavastuses „Tramm nimega Iha“, Mees lühiballetis „Open Door“ ja adagio lühiballetis „Suite en blanc“ lavastuses „Must/Valge“, Dietz von Egloff lavastuses „Õhtused majad“ ning Pähklipureja-prints lavastuses „Pähklipureja“ (kõik Eesti Rahvusballett).
 
Georg Otsa nimeline muusikateatri auhind
 
Priit Volmer – vokaalse meisterlikkuse eest ühes sisukate ja säravate rollikäsitlustega muusikateatri kõigis žanrites: Eichmann (Tüüri „Wallenberg“), kolonel Pickering (Loewe „Minu veetlev leedi“), kuningas Marke (Wagneri „Tristan ja Isolde“), don Alfonso (Mozarti „Così fan tutte“), Mefisto (Gounod' „Faust“), Cervantes ja don Quijote (Leigh' „Mees La Manchast“), Daland (Wagneri „Lendav hollandlane“), isa Laurent (Gounod' „Romeo ja Julia“), nimiosa (Donizetti „Don Pasquale“), Ferrando (Verdi „Trubaduur“), Sarastro (Mozarti „Võluflööt“), Heinrich der Vogler (Wagneri „Lohengrin“), Arkel (Debussy „Pelléas ja Mélisande“, kõik Rahvusooper Estonia), Manfred MIM (Manfred MIM-i „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“, Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi Saal), nimiosa (Sondheimi „Sweeney Todd“), Jürka (Varrese „Põrgupõhja uus Vanapagan“, mõlemad Teater Vanemuine) ning Rocco (Beethoveni „Fidelio“, Bonni Teater). Samuti laiahaardelise tegevuse eest kontserdilavadel nii kammermuusiku kui ka suurvormide solistina.
 
Otto Hermanni nimeline orkestrandiauhind
 
Eda Peäske – Rahvusooper Estonia harfimängija (aastast 1981) ja harfirühma kontsertmeister (aastast 1990), hinnatud nii orkestrandi, solisti, kammermuusiku kui ka pedagoogina, kelle tipptasemel mängus kõlab muusika rütmitäpselt ja nõtkelt, just nii tagasihoidlikult või ekstravagantselt, nagu helilooja on mõelnud.
 
Kristallkingakese auhind
 
Karis Trass – Mélisande'i osatäitmine Claude Debussy ooperis „Pelléas ja Mélisande“ (Rahvusooper Estonia). 

Lisainfo:

Tagasi