Muusikauudised

Tallinnas algavad Rahvusvahelised Trompetipäevad


Rahvusvahelistest Trompetipäevadest on kujunenud regiooni suurim trompetisündmus, mida külastavad igal aastal tipptrompetistid üle maailma. Trompetipäevade kontserdid leiavad aset Tallinnas MUBAs, Hopneri majas, Jaani kirikus ja Nõmme kultuurikeskuses.

Sel aastal on külalissolistid Fabio Brum (Brasiilia), Charlie Porter (USA), Xiang Guo (Hiina), Adan Delgado Illada (Hispaania) ja Judith Martin Gonzalez (Hispaania). Esmakordselt liitub festivaliga dirigent Kristjan Järvi kes musitseerib koos Tallinn Brass Academy ja külalissolistidega 4. aprillil.

Festivali kõrghetkedeks on Timo Steineri uudisteose brassansamblile ning trompeti- ja tromboonisolistile maailmaesiettekanne ning Helena Tulve soolotrompetiteose „As if Dreaming“ Eesti esiettekanne.

Põnevaks sündmuseks on ka Hispaania Riikliku Sümfooniaorkestri soolotrompetisti Adan Delgdo Illada ja pianist Ralf Taali hispaania muusika ümber ehitatud kava, samuti trompetivirtuooside Fabio Brumi ja Xiang Guo kontsert koos pianist Jaan Otsaga, kus esitusele tulevad trompetimuusika kullafondi kuuluvad teosed ning kõlavad ka tulised Brasiilia rütmid.

Festivalilt ei puudu ka traditsiooniline jazzkontsert klubis Philly Joe’s, mille annab 5. aprilli õhtul trompetipäevadel alati täissaalile esinenud Charlie Porter Quartet.

Väga oluline festivali osa on olnud aastaid trompetistide konkurss „Trompetitalendid“. Osalejad on erinevates vanusegruppides vanuses 5–35 eluaastat ja osavõtjaid üle 50 kogu maailmast.

Esmakordselt Rahvusvaheliste Trompetipäevade ajaloos toimub MUBAs Rahvusvaheline Vaskpillifoorum. Konverentsi eesmärgiks on esitleda uut valdkondlikku kirjandust, muusikat ja uusi instrumendimudeleid ning arutada uute tendentside ja ideede üle maailma eri paikadest kohale tulnud vaskpillimängijate vahel.

Festivali korraldab Aavo Otsa Muusikastuudio.

Festivali kava ja piletid: Trompetipäevad 2024
 

Tagasi