Muusikauudised

Mustpeade majas soleerisid viiulitalendid Hans Christian Aavik ja Hana Chang


Hans Christian Aavik, Hana Chang ja Tallinna Kammerorkester. Foto: Rene Jakobson

21. märtsil jätkus Mustpeade majas Mozarti muusikale pühendatud kontserdisari „Aavik Salzburgis“, kus lisaks Hans Christian Aavikule soleeris Tallinna Kammerorkestri ees USAst pärit noor talendikas viiuldaja Hana Chang.

Paljude rahvusvaheliste konkursside laureaat ja hiljuti „Classic FM's Rising Stars 2024“ kolmekümne maailma parima noore muusiku hulka nimetatud 22-aastane Hana Chang astus kontserdil üles Hans Christian Aaviku kutsel. Noored solistid soleerisid koos nii Mozarti muusikat esitades kui ka Schnittke „Moz-Art a la Haydn“ pantomiimist inspireeritud teoses.

Õhtu peateosena kõlas Hans Christian Aaviku ja Tallinna Kammerorkestri esituses Mozarti kolmas viiulikontsert ning sellele lisaks esitati Haydni kahekümne neljandat sümfooniat.

„Aavik Salzburgis“ järgmine kontsert toimub 18. aprillil Mustpeade majas, kus Hans Christian Aaviku ja Tallinna Kammerorkestri esituses tuuakse esmaettekandele Kristjan Randalu arranžeering Mozarti loomingust viiulile ja kammerorkestrile ning esitatakse Mozarti kirjutatud muusikat.

Sarja lõppkontsert 25. mail Tallinna Metodisti kirikus toimub suurema esinejate koosseisuga – Hans Christian Aaviku ja Tallinna Kammerorkestriga liituvad selleks kontserdiks dirigent Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

„Aavik Salzburgis“ kontserdisarjaga täitub Hans Christian Aaviku ammune unistus esitada kõik imelapse Mozarti viiulikontserdid ning tutvustada publikule tema jaoks tähendusrikkaid teoseid.

Rohkem infot sarja kohta: Aavik Salzburgis
 
Piletid on saadaval Piletilevis

Tallinna Kammerorkester, mis asutati 1993. aastal Tõnu Kaljuste eestvedamisel, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkester on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. 2014. aastal oli Tallinna Kammerorkester kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament", mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele Grammy.
 

Tagasi