Muusikauudised

Zürichi Tonhalle orkestril ilmus Paavo Järvi juhatusel plaadikomplekt Mendelssohni sümfooniatega
Zürichi Tonhalle orkester andis Paavo Järvi dirigeerimisel Alpha Classicsi alt välja neljast plaadist koosneva komplekti salvestustega kõigist Mendelssohni sümfooniatest ja avamängust „Suveöö unenägu“. Esimesed salvestused tehti 2021. aasta kevadel Tonhalle Maagi kontserdisaalis, viimased aga 2023. aasta jaanuaris suurepäraselt renoveeritud ajaloolises Zürichi Tonhalles.

„Ma arvan, et Mendelssohn ei saa väärilist tähelepanu,“ ütles Paavo Järvi 2020–2021 hooaja alguses. Selle tähelepanekuga silmitsi seistes asus ta oma teisel hooajal muusikajuhina salvestama Zürichi Tonhalle orkestriga tervet Mendelssohni orkestriteoste tsüklit. Sinna kuuluvad helilooja viis sümfooniat, sealhulgas teine, tuntud kui „Lobgesang“ – pooleldi sümfoonia ja pooleldi kantaat, kus teevad kaasa Zürcher Sing-Akademie, tenor Patrick Grahl ning sopranid Chen Reiss ja Marie Henriette Reinhold. Lõpetab selle väga peene tsükli „Suveöö unenägu“, mis põhineb Shakespeare'i näidendil ja mille avamängu kirjutas Mendelssohn, kui ta oli kõigest 17-aastane.

Mendelssohni tsükli salvestisi pole kunagi eraldi välja antud. Neljast CD-st koosnev komplekt esitleb nüüd projekti tervikuna.

Plaadid on saadaval Hochulis või Musik Hugis ja on kuulatavad ka Spotifys.

Lisainfo: Tonhalle Orchester
 

Tagasi